Параграф 10. Засоби захисту даних та безпечної роботи на комп'ютері

Працюємо в парах

1. Які антивіруси вважаються в нашій країні найбільш використовуваними? Які вони мають особливості? Обговоріть у парах.
Ознайомившись з різноманітними рейтингами антивірусних програм, можна сказати, що нони мало різняться. За різними оцінками та аналізом майже кожна статистика віддає перевагу наступним програмам:
Avast. Ця програма має три рівні захисту: базисний (безкоштовний антивірус), просунутий (інтернет безпека) і повний (прем’єр-версія). Навіть безкоштовна версія має весь необхідний набор для захисту — захист від шпигунських програм, перевірка лінків та e-mail, захист домашньої мережі тощо. Також до переваг Avast слід віднести те, що вона мало важить, використовує мало ресурсів.
AVG. Цей антивірус має безлічі нагород. Додаток має дві версії — платну та безкоштовну. Безкоштовна версія AVG — це базовий набір інструментів безпеки, що включає в себе захист у реальному часі від вірусів, шпигунських програм, комплекс захисту електронної пошти, захисту від небезпечних посилань в Інтернеті
Платна версія AVG-PRO має весь функціонал безкоштовної версії, плюс включає поліпшену Інтсрнет-безпску (захист від хакерів, шкідливих завантажень, захист е-мейлу від спаму; шифрування та захист паролем важливих файлів).
Робота даного антивірусу (як платна, так і безкоштовна) майже непомітна: споживає мало ресурсів; ефективно викопує покладені на неї обов’язки.
Dr.Web. Цей антивірус відзначають за кращий пошук (просунутий евристичний аналіз) та виявлення невідомих вірусів (тобто Dr.Web знаходить небезпечні файли, навіть кола в антивірусних базах ще відсутня дана загроза). Багато прихильників використовують портативну утиліту — DrWeb Cureit (її не потрібно встановлювати). Завдяки ній є можливість швидко перевірити ІІК на всілякі загрози, для цього потрібно лише завантажити і запустити її.
Також у рейтингах кращих антивірусів значна увага приділяється перевагам таких відомих антивірусних утиліт як Avira; 360 Total Security; Kaspersky Anti-Virus; ESET NOD32; Zillya! Antivirus Free; Microsoft Security Essentials; Malwarebytes; Norton Security 22; Bitdefender Internet Security; Qihoo 360 Total Security Essential 8; Comodo Internet Security.

2. Визначте недоліки безкоштовних антивірусних програм. Потрібні відомості знайдіть в Інтернеті. Обговоріть у парах.
Не можна однозначно виділити недоліки безкоштовних антивірусних програм, оскільки більшість з них справляється з захистом користувацьких ПК та виконує всі зазначені в безкоштовних версіях функції. Інше питання, що часто користувачі, самі завантажуючи безкоштовні програми, беруть їх не з офіційних сайтів або завантажують та починають генерувати ключі до платних пакетів, в результаті вони завантажують або не робочі версії, або версії, що не оновлюються, або взагалі віруси, які маскуються під антивірусне ПЗ.
По-перше, безкоштовні версії антивірусів мають базисний функціонал і забезпечують лише початковий рівень захисту (реактивний рівень захисту — реакція на загрози, що вже проникли на ПК). Усе логічно, щоб забезпечити більш високий рівень захисту та отримати розширені функції, користувачеві доведеться придбати платний пакет.
Тому, використовуючи безкоштовний антивірус, потрібно уважно ставитися до відвідуваних сайтів і скачуваних файлів. Часто буває, що безкоштовні антивіруси захищають тільки від загроз на комп’ютері, таким чином, доводиться встановлювати додаткові програми захисту (мережевий екран, програми анти-шпигуни).


Коментарі

Всього коментарів: 0