Задача 1.36 (астрономія)

З 1950 р. введено так званий ефемеридний час. Що він собою являє?

Ефемеридний час (ephemeris time) — це один із типів темпоральних шкал, який був введений у 1952 році для покращення точності визначення позицій небесних об'єктів. Його використовували для підрахунку астрономічних ефемерид (таблиць позицій небесних тіл) та інших астрономічних обчислень.

Ідея полягала у визначенні часу так, щоб позиції небесних об'єктів були б розраховані згідно з їхніми орбітами та рухами, що спостерігаються з Землі. Ефемеридний час враховує у своїх визначеннях пізніші корекції та відхилення, пов'язані з рухом Землі.

Згодом, в 1970 році, ефемеридний час був замінений Міжнародним атомним часом (International Atomic Time - TAI), який був заснований на атомних коливаннях та вважається більш стабільним та однорідним відносно позначеного часу.

Таким чином, ефемеридний час був етапом у розвитку систем часу, спрямованим на поліпшення точності астрономічних обчислень.

Задача 1.32 (астрономія)Задача 1.33 (астрономія)Задача 1.34 (астрономія)Задача 1.35 (астрономія)Задача 1.36 (астрономія)Задача 1.37 (астрономія)Задача 1.38 (астрономія)Задача 1.39 (астрономія)Задача 1.40 (астрономія)

Зворотній зв’язок