Задача 2.3 (астрономія)

Якби орбіта Землі була колом, то як відрізнялися б пори року від тих, які існують? Як змінилися б пори року, якщо ексцентриситет земної орбіти збільшився до 0,5?

Якщо орбіта Землі була б колом, то пори року не існували б. Пори року виникають завдяки нахилу земної осі на 23,5 градусів відносно площини орбіти навколо Сонця. Цей нахил спричинює різницю в сонячному світлі, що падає на півкулі Землі під час різних фаз орбіти.

Якщо ексцентриситет земної орбіти збільшився до 0,5 (порівняно з поточним значенням, яке становить близько 0,0167), то це призвело б до значної зміни пори року. Ексцентриситет відображає ступінь еліптичності орбіти Землі, тому збільшення ексцентриситету означає більшу різницю між найбільшою і найменшою відстанями до Сонця.

Якщо ексцентриситет збільшиться до 0,5, то найбільша відстань між Землею та Сонцем буде вдвічі більшою, ніж найменша відстань. Це означає, що коли Земля буде на віддалі від Сонця, то вона отримуватиме менше сонячного світла, ніж коли вона буде наближена до Сонця. Це може призвести до зменшення температур на Землі під час певних періодів року, а також до змін у розташуванні зони екватора та тропіків.

Отже, збільшення ексцентриситету орбіти Землі до 0,5 призведе до значних змін у порах року, і може вплинути на кліматичні умови на Землі.

Задача 1.42 (астрономія)Задача 1.43 (астрономія)Задача 2.1 (астрономія)Задача 2.2 (астрономія)Задача 2.3 (астрономія)Задача 2.4 (астрономія)Задача 2.5 (астрономія)Задача 2.6 (астрономія)Задача 2.7 (астрономія)

Зворотній зв’язок