Варіант 1

1. Прочитай уважно текст «Лелеченьки».

Юрко сидів на товстій гілляці старої шовковиці й дивився на зелені луки. За луками і схилами сховалося містечко. Але ось погляд хлопчика зупиняється на гнізді. Щороку тут оселяються довгоногі чорно-білі господарі.

Юрко щовесни чекає зустрічі з Ним і Нею. Він знає звички цих птахів. Запам’ятав, що вони роблять уранці, в обід, увечері. Хлопчик любить мовчки дивитися, як вони плавно кружляють над луками. А ще птахи часто непорушно стоять у своєму гнізді.

Цієї весни Юрко з особливим нетерпінням виглядав лелек. Хотів їм розповісти, що восени йде до першого класу. Уже тепер, навесні, він бігає до сільської школи. Зазирає у великі вікна. Бачить там чепурних школярів, які уважно слухають учителів...

2. Познач, де відбувалися події, описані у творі.

А у селі

3. Познач, якого віку був Юрко.

В дошкільням

4. Допиши речення.

Мигавиці освітлювали хату так, що видно було як удень.

5. Пронумеруй послідовність подій за порядком, викладеним у творі.

3. Невдовзі була перша весняна гроза.
5. Уранці у вікно зазирнуло веселе сонце.
1. Юрко, сидячи на гілляці шовковиці, дивиться на зелені луки.
6. Хлопчик раптом почув знайомі звуки.
2. Цієї весни Юрко з особливим нетерпінням виглядав лелек.
4. Юрко шаснув під ковдру, притулився до бабусі.

6. Запропонуй інший заголовок до цього твору. Обгрунтуй свій вибір.

В оповіданні розповідається про хлопчика Юрка і те, як він з нетерпінням чекав на приліт лелек. Хлопчик дуже хвилювався за них, боявся, щоб з ними нічого не сталося в далекій дорозі. Він завжди спостерігав за ними, вважав їх своїми друзями і дуже хотів їм розповісти, що восени ніде до першого класу. Тому я пропоную назвати твір «Про малого Юрка».

Повідомити про помилку