Варіант 14

1. Прочитай уважно текст «Комори тварин».

Ось і знову прийшла осінь. У зелені коси беріз вплелися золотисті стрічки. Різнобарвним полум’ям горять осики, дикі груші. Червоніють китиці ягід на струнких горобинах. На лісовій ліщині вже дозріли горіхи. Важкі коричневі жолуді падають з крислатих дубів. Лісовим мешканцям настав час заготовляти на зиму харчі.

Жовтогруді лісові миші наповнюють свої нірки насінням кленів, бруслини, жолудями, горіхами. Підземний звірок-сліпець зносить у спеціальні комори цибулини лугових трав, корінці дерев. А якщо ж поблизу є город, то поспішає поповнити свої запаси картоплею. Немало її наховає у своєму кублі і водяний щур. Безперестанку з поля до нірки бігає з роздутими щоками хом’як. Зернини він носить в особливих защічних мішках. Цей гризун глибоко під землею зберігає іноді близько півпуда добірного зерна...

2. У чому носить зернини у нірку хом’як?

В у защічних мішках

3. Хто з лісових мешканців може заготовляти на зиму картоплю?

Б звірок-сліпець та водяні щурі

4. Допиши речення.

Степову мишу прозвали «курганчиковою», бо вона збирає докупи насіння різних трав і зверху насипає земляний курганчик.

5. З’єднай стрілочками частини речень.

Степова миша влаштовує комору → на поверхні землі.
Сорокопуд наколює на гілки → комах, мишенят, ящірок.
Сови ховають у дуплах → пійманих мишей, полівок.

6. Напиши, що найбільше тебе зацікавило в тексті (4-5 речень).

З розповіді Володимира Пархоменка «Комори тварин» я дізнався, що чимало тварин роблять запаси на зиму. Мені було цікаво читати про хом’яка. Я не знав, що невеличкий звірок у защічних мішечках може наносити в нірку до восьми кілограмів зерна. А ще мене зацікавило, чому степову мишу називають «курганчиковою».

Повідомити про помилку