Варіант 24
1. Прочитай уважно текст «Страховисько для снігових баб».
Моя скромність не дас мені надто багато говорити про себе. Я швидше інших підхвалю. А сам не люблю на видноті бути. Звуся я Чів, горобець Чів.
Узимку, як випаде сніг і я відчую, що холодно, стаю лютий, наче тигр. Справжнє страховисько для снігових баб. Інші горобці туляться біля коминів, деякі залазять навіть усередину та гріються. А я собі прогулююсь по даху і чекаю, коли з’явиться снігова баба. Як тільки побачу її, відразу ж вигукую боновий клич і стрімголов кидаюся на неї, у відкритий бій.
Снігова баба добре озброєна, стоїть поважно, але як тільки мене угледить, починає тремтіти. А я тільки того й чекаю, і як ухоплю — так і відірву їй носа. Ніс у неї з моркви, а ми, горобчики, дуже любимо моркву. Мої приятелі як побачать, що снігова баба лишилася без носа і він валяється на снігу, радісно галасують і кидаються ласувати носом...
2. Яким вважав себе горобець Чів? Познач.
Б лютим, як тигр
3. На кого не хотів розтринькувати свою силу Чів? Познач.
Б на котів
4. Допиши речення.
Горобець Чів не знав, де літують снігові баби.
5. З’єднай стрілочками частини речень.
Той котисько → то щось жахливе
Ми, горобчики → дуже любимо моркву.
Хоробрість мені → дісталася у спадок.
6. Які риси характеру горобця тобі не сподобалися? Обгрунтуй свою думку.
Горобець уважав себе скромним, сміливим, сильним, мовчазним. А насправді Чів повсюди вихвалявся своїми вчинками. Сміливим горобець був тільки тоді, коли відривав морквяні носи сніговим бабам. Хоча насправді Чів дуже боявся котячих пазурів і того, що коти зганьблять його «бойові подвиги». Отже, насправді він був хвальком і боягузом.