Варіант 24

1. Прочитай уважно текст «Страховисько для снігових баб».

Моя скромність не дас мені надто багато говорити про себе. Я швидше інших підхвалю. А сам не люблю на видноті бути. Звуся я Чів, горобець Чів.

Узимку, як випаде сніг і я відчую, що холодно, стаю лютий, наче тигр. Справжнє страховисько для снігових баб. Інші горобці туляться біля коминів, деякі залазять навіть усередину та гріються. А я собі прогулююсь по даху і чекаю, коли з’явиться снігова баба. Як тільки побачу її, відразу ж вигукую боновий клич і стрімголов кидаюся на неї, у відкритий бій.

Снігова баба добре озброєна, стоїть поважно, але як тільки мене угледить, починає тремтіти. А я тільки того й чекаю, і як ухоплю — так і відірву їй носа. Ніс у неї з моркви, а ми, горобчики, дуже любимо моркву. Мої приятелі як побачать, що снігова баба лишилася без носа і він валяється на снігу, радісно галасують і кидаються ласувати носом...

2. Яким вважав себе горобець Чів? Познач.

Б лютим, як тигр

3. На кого не хотів розтринькувати свою силу Чів? Познач.

Б на котів

4. Допиши речення.

Горобець Чів не знав, де літують снігові баби.

5. З’єднай стрілочками частини речень.

Той котисько → то щось жахливе
Ми, горобчики → дуже любимо моркву.
Хоробрість мені → дісталася у спадок.

6. Які риси характеру горобця тобі не сподобалися? Обгрунтуй свою думку.

Горобець уважав себе скромним, сміливим, сильним, мовчазним. А насправді Чів повсюди вихвалявся своїми вчинками. Сміливим горобець був тільки тоді, коли відривав морквяні носи сніговим бабам. Хоча насправді Чів дуже боявся котячих пазурів і того, що коти зганьблять його «бойові подвиги». Отже, насправді він був хвальком і боягузом.

Повідомити про помилку