Варіант 8

1. Прочитай уважно текст «Дідова пасіка».
Біля криниці стояла величезна дубова діжка з водою. Вода проти палючого сонця добре нагрівалась. І Варочка щодня поливала нею квіти та вишеньки біля хати.
Якось Варочка зачерпнула води у своє невеличке відеречко. Зирк — а у воді бджола плаває. Борсається, намагається змахнути змоклими крильцями. Та нічого не вдається зробити бідній комашці.
Варочка поставила відерце й почала пильно розглядати бджолу. Чи то бджолі закортіло скупатися, а чи води напитись? Бджілка безсило перебирала лапками. Але крильця намокли, й нічого з тих силкувань не виходило...

2. Познач, кого рятували діти.
А бджолу

3. Що зробив Дениско, щоб урятувати комаху?
Б прутиком витягнув з води

4. Допиши речення.
Бджола не могла високо злетіти, тому що в неї намокли крильця.

5. З’єднай стрілочками слово і його тлумачення.
Борсається → безладно рухається.
Шурхонув → швидко зліз.
Заметушилася → намагається вибратися.

6. Чи можна назвати Варочку і Дениска рятівниками? Доведи свою думку.
Варочка і Дениско — рятівники, бо саме вони врятували бджілку. Якби не вони, то бджілка загинула б, потонула б у відрі з водою. Крильця в неї намокли, і вона не могла злетіти. Варочка побачила це і покликала Дениска на допомогу. Дениско знайшов тоненького прутика і вихопив бджілку з води. Потім вони віднесли бджілку додому, на пасіку діда Оксена. Діти розповіли дідові, як вони стали бджолі у пригоді. Дід Оксен був дуже радий і назвав їх рятівниками.

Повідомити про помилку