Варіант 9

1. Прочитай уважно текст «Бджола та Оса».
Жили собі дві приятельки — Бджола та Оса. Вони мали чимало спільного. Обидві були власницями ніжних прозорих крилець, які носили їх по полях та луках, обидві любили ласкаве сонечко, і обидві захищалися від ворогів за допомогою маленького колючого списика-жала.
Але в цьому жалі ховалися відмінності між Доброю Бджолою та Злою Осою. Так-так, Бджола була доброю, а Оса — злою. Чому так з ними сталося? А ось яка причина. Коли наші приятельки були ще молодими і безтурботними, вони полетіли далеченько від знайомої луки й опинилися в парку, де гралося багато дітей...

2. Познач, у чому ховалася відмінність між Бджолою й Осою.
В у жалах

3. Чому Бджола вирішила випускати жало лише для оборони?
Б їй стало жаль хлопчика

4. Допиши речення.
Осу звідусюди проганяли, тому що її постійна злоба робила сусідство з нею небажаним, відсутність доброти не додавала їй друзів.

5. Віднови послідовність подій у творі. Простав числа в порожні клітинки.
4. Бджола пошкодувала за свою властивість випускати жало.
5. Оса надулася від чорної злості.
2. Приятельки полетіли далеченько від знайомої луки.
6. Оса почала просити допомоги.
1. Жили собі дві приятельки — Бджола та Оса.
3. Найсміливіші простягнули руки до крилець.

6. Як, на твою думку, можна допомогти Осі? Напиши про це 4-5 речень.
В Оси не було ні до кого співчуття, вона завдавала болю і страждань іншим. Проте Оса повинна зрозуміти, що, доки вона хотітиме жалити всіх, доти її не любитимуть та проганятимуть. Бджолу, наприклад, за її добрі справи люди оберігають та допомаг ають їй. Отже, для того щоб допомогти Осі, потрібно показати їй, що добрі справи робити приємно. Адже за добро платять добром.

Повідомити про помилку