Варіант 12

1. Прочитай уважно текст.

ВАБИК

Одного разу батьків знайомий мисливець подарував мені свистик, яким на полюванні приманюють качок. Мені було дуже весело: я в нього дув і уявляв себе то качкою, то мисливцем, який на качок полюс. В такому гарному настрої, з таким гарним свистиком (тепер я знаю, що зветься він — вабик) виходжу на вулицю (а діло було навесні) і ну в нього дути.
Як і слід було чекати, ніяких качок на мій погук не прилетіло. Але я думав, шо коли є свистик, то мають бути й качки. Принаймні, так мені сказав той мисливець, тож я не втратив надії й дув щосили.
Повз мене проходив наш двірник із лопатами й ломом у руках. Він поцікавився, чи хочу я допомогти йому колоти лід. У мене такого бажання не було, але із ввічливості, а ще тому, що робити було все одно нічого, я погодився...

2. Що подарував хлопчикові мисливець? Познач.
Б свистик

3. Познач, яким за характером був хлопчик
Б безтурботним, товариським

4. Закінчи речення.
Хлопчик не шкодував, що вабик зник під кучугурою, тому що за весь час, поки діти дуділи, до них не те що качка, а й ворона чи там інший якийсь птах не підлетів.

5. Пронумеруй послідовність подій за порядком, викладеним у творі.
3. Хлопці зразу ж почали просити по дудіти й собі.
1. Мисливець подарував мені свистик.
5. Я думав, що користі з такого вабика немає.
6. Тато підійшов до вікна і показав рукою в небо.
4. Ми розважалися, поки вабик не зник під кучугурою.
2. Знічев’я я погодився допомогти двірникові.

6. Чи справді качки повернулися тому, що почули звуки вабика? Напиши про це 4-5 речень.
Описані у творі події відбувалися рано навесні. Хоч довкола лежали кучугури снігу, та вже текли перші струмочки. У таку пору починають повертатися з вирію перелітні птахи. Я думаю, що не звук вабика викликав появу диких качок, а настання весни.

Повідомити про помилку