Варіант 13

1. Прочитай уважно текст.

ЗНАХІДКА

Розімлівши на останньому осінньому сонці, Найда раптом прокидається. Його ніздрі вловлюють якийсь дивний запах. Найда стріпнув покаліченим вухом. Хотів знову заснути, але не виходило. Той котячо-мильно-цукерковий запах будив і непокоїв. Найда потрюхав до школи — чекати Миколку.
А от і він! Балакає з якоюсь маленькою Дівчинкою в патлатій шапці з нашитими ведмежими вушками. Найда виляє хвостом навколо Миколки і натякає, шо такі розмови добром не кінчаються. Проте Миколка не слухає Найди. Він слухає Дівчинку.
Виявляється, Дівчинка заблукала. Її очі почервоніли від сліз. Миколка просить, щоб Дівчинка не нюняла, бо він знає, де вона живе, і заведе її додому. Але Дівчинка, розмазуючи солону воду по щоках, заливається ще дужче:
— Терточка! Моя Терточка!!! — хлипає вона...

2. Що не давало заснути Найді? Познач.
В котячо-мильно-цукерковиґі запах

3. Познач, чому плакала Дівчинка.
Б вона загубила хом’яка Терточку

4. Закінчи речення.
Найда зрозумів, де можна знайти хом’яка, тому шо згадав, де чув котя-чо-мильно-цу керковий запах.

5. Покажи стрілочкою слово, яким закінчується речення, що найточніше висвітлює головну думку твору.
Рятівникам не личить виказувати → радості.

6. Запропонуй свій варіант заголовка до твору. Обгрунтуй свій вибір.
У творі йдеться про пса Найду. Найда — розумний, вірний, добрий. Він щодня чекає на Миколку. Дізнавшись, що Дівчинка загубила хом’ячка Тер-точку, Найда згадав, де чув якийсь дивний запах. Собака довів дітей до місця, де був хом’ячок. Гадаю, що цей твір можна назвати «Уважний пес» або «Найда відшукав Терточку».

Повідомити про помилку