Варіант 16

1. Прочитай уважно текст.

ВОРОНИ — ВОНИ ТАКІ...

Якось я сидів на балконі, знічев’я спостерігав, що робиться у дворі. На сусідньому балконі так само сиділа старенька бабуся. А під балконом походжали голуби: видно, звикли, що бабуся їх підгодовує.
Ось бабуся кинула голубам підгорілу хлібну шкоринку. Ті спершу накинулись на неї, а потім розбіглися, розчаровані. Суха шкоринка, не вдзьобаєш. А я помітив, як на стовпі навпроти мого балкона причаїлася стара ворона. Невже, міркую, вона помітила шкоринку і теж хоче поласувати?
Ворона справді спустилася на землю і клюнула шкоринку. Суха, не в дзьобнеш. Перевернула її, ще раз дзьобнула, а там ще сухіша. Думав, полетить собі. Аж ні, схопила шкоринку і полетіла до воріт, де після дощу була калюжа. Кинула шкоринку у воду, разів зо три перевернула, щоб таки намокла, і оглянулась, чи ніхто не претендує на її здобич. Ні, дітвора гралася далеко, а голуби розбрелися попід деревами. Тоді, вдоволена спритно вхопила мокру шкоринку дзьобом, повернулася на свій стовп та й заходилася ласувати...

2. Познач, чим бабуся підгодовувала голубів.
Б хлібними шкоринками

3. Кого перехитрили ворони? Познач.
В Рекса

4. Закінчи речення.
У творі йдеться про те, що ворони — розумні, хитрі птахи.

5. Покажи стрілочкою слово, яким закінчується прислів’я, що найточніше висвітлює головну думку твору.
Де сила не може, там розум допоможе.

6. Запропонуй свій варіант заголовка до твору. Обгрунтуй свій вибір.
У творі йдеться про те, як ворони можуть хитрувати, щоб добути собі їжу. Щоб поласувати сухою шкоринкою, ворона здогадалася розмочити її в калюжі. Щоб вихопити шматок хліба з Рексової миски, ворони влаштували виставу, відвернули увагу собаки. Отож, ворони — розумні та хитрі птахи. Гадаю, що цей твір можна назвати «Хитрі ворони».

Повідомити про помилку