Контрольна робота 1

Варіант 1

1. Познач правильну відповідь. Дарочка — чистокровне щеня

В фокстер’єра

2. Перевір, чи правильно порахував автор суму, на яку Дарочка завдала йому збитків. Допиши потрібне слово.

За моїми підрахунками сума визначена неправильно.

3. Чим особлива порода тер’єрів? Підкресли відповідь у тексті.

... вона-бо з роду тер’єрів, чи то мишоловів, і вчиться вигрібати мишок із землі.

4. Спиши на окремому аркуші виділену частину тексту з буквами, які ти вставив (вставила).

Важливі також інші види спорту, наприклад, перетягування. В цьому допомагає Дарочці мама Ірис. У собак немає мотузки, то вони вживають, що знайдеться, — капелюх, панчоху, шнурки від черевиків. Можна тренуватися з перетягування без матері, наприклад, з розвішаною білизною, квітами, телефонною трубкою, антеною. У людській буді багато речей, щоб випробувати силу зубів і м’язів, гартувати спортивний дух.

5. Визнач, якими членами речення є однорідні члени в реченні «Дарочка гризе меблі, віники, антени, черевики, капці, мотузки, квіти, мило, одяг»:

В Другорядні члени речення

6. Числівники 16, 19, 80 запиши словами і постав їх у форму родового відмінка однини.

Шістнадцяти, дев’ятнадцяти, вісімдесяти.

7. Підкресли слова, у яких кількість букв більша від кількості звуків:

Скавучить, біль, щітка, фокстер’єр, щеня, перетягування, м’язи, людський, ямка.

8. Склади зв’язне висловлювання (3-4 речення) за прочитаним текстом і титульним аркушем книжки «Я вважаю, що в автора тексту справді жила Дарочка, тому що...».

Я вважаю, що в автора тексту справді жила Дарочка, тому що він детально описав її характер, поведінку. Відчувається його любов до цуценяти, щире захоплення. Хоча маленьке робить шкоду, бо автор навіть підрахував збитки. Він наводить багато фактів, які так просто не придумаєш.

Варіант 2

1. Якщо ти хочеш мати собачку, то що треба знати? Познач відповідь, з якою не погоджуєшся.

Б Собака буде любити тебе і тільки тебе.

2. Як письменниця пояснила, чому навела довжелезний перелік запитань до тих, хто хоче мати собачку? Знайди і підкресли відповідь у тексті.

Бо зрозуміти свої мрії та вчинки — важливо.

3. Із тексту випливає, що чотирилапий улюбленець у домі змусить свого друга чимось поступитися, але принесе йому багато хорошого. Заповни таблицю (3-4 речення).

Що має зробити господар, хай це навіть буде на шкоду його звичкам, щоб собака відчував його турботу і любов? Які позитивні зміни принесе в життя свого улюбленого друга псяка-усміхака?
Пес — це частина життя господаря, член родини. Треба підлаштувати під нього свій режим: прокидатися раніше, гуляти з ним, годувати його. З’являться нові друзі. Сформується почуття відповідальності. Серце наповнюється добром і любов’ю.

4. Спиши на окремому аркуші виділену частину тексту з буквами, які ти вставив (вставила).

Тобі доведеться прокидатися па півгодини раніше, щоб погуляти та нагодувати його. Звісно, якщо не збираєшся спихнути ці обов'язки на рідних. Завдяки псові в тебе неодмінно з'являться нові друзі. Собаки розуміють значення дружби. Вони точно знають, кого ми любимо, і теж люблять цих людей. У тебе сформується почуття відповідальності. Твоє серце частіше сповнюватиметься добром та любов'ю.

5. Відшукай у третьому абзаці тексту шість дієслів, що відповідають на питання що робити? Постав їх у форму другої особи однини. Познач закінчення.

Кричати — кричиш, плакати — плачеш, благати — благаєш, вимагати — вимагаєш, нити — ниєш, мріяти — мрієш.

6. Чи правильне твердження: «У цьому тексті використано дев’ять питальних речень»?

Б Ні

7. Установи відповідність між частинами лівої і правої колонок. Утворені словосполучення запиши.

8. Склади зв’язне висловлювання (3-4 речення) за прочитаним текстом «Ми відповідаємо за тих, кого полюбили і хто любить нас».

У мене є котик. Він чекає мене зі школи, зустрічає і нявчить від задоволення. Коли котик хворів, разом з ним сумувала і я, лікувала його відварами трав. Коли другові погано, йому треба допомагати, бо він -член родини. За турботу котик дарує мені радість.

Повідомити про помилку