§ 16. Що таке Інтернет. Які правила безпечного користування Інтернетом

Запитання і завдання

1.    Інтернет надає можливість доступу до всесвітньої павутини, форумів, блогів, Інтернетмагазинів, соціальних мереж, електронної пошти, файлообмінних мереж, IP-телефонії, віддаленого керування, Інтернет-радіо, Інтернет-телебачення, багатокористуваць-ких ігор тощо.

2.    Веб-сторінка — це інформаційний ресурс (текстовий документ, написаний на мові HTML), який можна переглянути у веб-браузері. Сайт — це сукупність об’єднаних за змістом та за навігацією веб-сторінок, які доступні в мережі Інтернет. Для перегляду сайтів використовують спеціальні програми — браузери.

3.    Правила безпечної роботи в Інтернеті: стежте за адресами, на які ведуть посилання (на сайтах, які приходять вам на пошту, в соціальних мережах тощо); перед введенням особистої інформації перевіряйте адресний рядок браузера (особливо на формах входу до соціальних мереж та онлайн терміналів); не завантажуйте невідомі файли; уважно ставтеся до попереджень пошукових систем і браузерів «про небезпеку»; не натискайте по підозрілих рекламних банерах; не користуйтесь незнайомими файлообмінними мережами та будьте уважні до файлів, які з них завантажуєте.

4.    Правила безпечного користування Інтернетом у нашій родині: не спілкуватись з незнайомцями та не розповсюджувати особисту інформацію про себе та свою родину; не відвідувати та не завантажувати дані з підозрілих сайтів; не робити ніяких операцій, які можуть коштувати грошей (окрім випадків, коли зі мною батьки); бути чемним та ввічливим у спілкуванні.

5.    Відповідь’. «Інтернет — глобальна мережа».

Повідомити про помилку