§ 8. Як редагувати текст

1. Як ви розумієте, що таке редагування тексту?
До операцій редагування тексту належать: внесення змін змісту тексту, виправлення помилок (видалення, вставлення та замінювання символів).

2. Яких помилок найчастіше припускаються під час введення тексту? Як їх виправити?
Найчастіше під час введення тексту припускаються таких помилок: введення зайвого символу, пропуск символу та введення
неправильного символу чи слова. Шляхи виправлення: за допомогою клавіш Backspace видаляється символ, який знаходиться ліворуч від курсора та Delete — праворуч від курсора.

3. Як виправити помилки, знайдені під час автоматичної перевірки правопису?
Для того щоб виконати перевірку правопису, потрібно: на слові, в якому було допущено помилку (підкреслюється червоною хвилястою лінією), клацнути один раз ПКМ → у контекстному меню обрати можливі варіанти виправлення або на панелі інструментів на вкладці Рецензування обрати Правопис → у діалоговому вікні, що відкрилося, обрати потрібний варіант виправлення слова та відповідну команду. Орфографічні помилки виділяються червоною хвилястою лінією, граматичні помилки — зеленою хвилястою лінією, контекстні орфографічні помилки — зеленою хвилястою лінією.

4. Виконайте в текстовому редакторі редагування слів за зразком: пірати → прати; забрати → набрати; змітати → замітати.
Пірати → прати (поставити курсор після літери і → натиснути Backspace); забрати → набрати (поставити курсор після літери з → натиснути Backspace → ввести з клавіатури літеру н; змітати → замітати (поставити курсор після літери з → ввести з клавіатури літеру а).

5. Перейдіть від верхнього слова до нижнього, змінюючи покроково одну літеру за зразком.
РДКТР — пропущені літери ЕАО (відповідь: редактор), РДК — пропущені літери ЯО (відповідь: рядок); СМВЛ — пропущені літери ИО (відповідь: символ), ДКМНТ — пропущені літери ОУЕ (відповідь: документ).

Зворотній зв’язок