§ 1. Повторюємо, що вже знаємо
1. Назви різновиди сучасних комп’ютерів.
Стаціонарний комп’ютер, ноутбук, нетбук, кишеньковий комп’ютер, планшетний комп’ютер.
2. Наведи приклади використання комп’ютерів у різних професіях, у своїй навчальній діяльності.
Дизайнер розробляє макет майбутнього журналу чи розташування кімнат у будинку, чи розташування меблів в офісі тощо; будівельник за допомогою комп’ютера малює план дій, розмітку стелі й підлоги; адміністратор у готелі слідкує за наповненістю номерів та здійснює бронювання; перукар моделює майбутню зачіску клієнтки; міліціонер складає фоторобот злочинця; учитель готує картки для дітей та складає урок за допомогою комп’ютера; фотограф обробляє фотографії на комп’ютері; лікар слідкує за станом здоров’я пацієнта на спеціальному моніторі; банківський робітник використовує комп’ютер для здійснення банківських операцій; журналіст створює статті за допомогою комп’ютера; на вокзалах квитки продають за допомогою комп’ютерної системи, також квитки придбати можна за допомогою Інтернет тощо.
3. Назви імена файлів, у яких збережено текст.
Шаради.txt, Бабуся.txt, Ліс.txt.
5. Склади з друзями невеличке оповідання, використовуючи слова на вибір:
• похід, запрошення, принтер, комп’ютер, маршрут, Інтернет, розрахунки, калькулятор, друзі;
• похід, планшетний комп’ютер, спів птахів, нотатки, звіт, друзі;
• сім’я, подорож, фільми, музика, ноутбук, зустріч із родичами, електронний фотоальбом.
• Друзі зібралися в похід. За допомогою комп’ютера та мережі Інтернет вони розіслали запрошення ще трьом друзям. Обравши маршрут та виконавши необхідні розрахунки (тут вони скористалися калькулятором), друзі роздрукували за допомогою принтера карту з нанесеним маршрутом майбутньої подорожі. Саме ця карта дуже знадобилася їм у поході.
• У похід з друзями Іванку дозволили взяти планшетний комп’ютер. Тато, коли довірив Іванкові планшет, попросив сина використовувати пристрій за призначенням: у поході вести цікаві нотатки, записувати звуки, спів птахів, фотографувати красиві природні місця. Коли Іванко приїхав, його звіт виявився найбільш цікавою розповіддю про похід.
• Данилко з сім’єю влітку вирушив у подорож, батьки взяли і ноутбук. Вечорами Данилко з братиком дивилися фільми, слухали музику, роздивлялися фотографії, зроблені вдень. Наприкінці подорожі сім’я Данилка завітала до Києва, де їх чекала зустріч із родичами. Коли Данилко продемонстрував власне вміння зі створення електронного фотоальбому, його батьки дуже пишалися ним.
7. Розглянь подану схему збереження даних. Дай відповіді на запитання.
Файлів — 13, папок — 5, вкладені папки: Вересень, Жовтень; у папці «Навчання» зберігаються файли «Словник» (текстова інформація) та «Карта* (графічна інформація); файли, у яких зберігаються малюнки: «Карта», «Дім», «Машина», «Човен»; найчастіше у файлах з однаковою назвою зберігаються однакові дані, інакше назва була б трохи змінена (на нашій схемі це текстовий файл «Загадки»).