§ 5. Тексти і текстовий редактор. Середовище текстового редактора

1. Навички створення та змінення текстів за допомогою комп’ютера знадобляться:
1) Авторам підручників та книжок — тексти майбутніх творів приймаються видавництвом тільки в надрукованому вигляді.
2) Студентам — для виконання письмових домашніх робіт та створення реферативних робіт та доповідей.
3) Учителю — для підготовки цікавих завдань учням на уроках.
4) Помічнику керівника — усі документи, що підписуються, мають друкований вигляд та не повинні мати помилок.
5) Авторам сайтів та блогів, людям, які мають власну електронну сторінку в будь-якій соціальній мережі — електронний текст з таких сторінок читає велика кількість людей, тому текст на екрані повинен бути правильний. Для цього людям необхідні навички створення та змінення текстів за допомогою комп’ютера.
6) Будь-кому, хто користується електронною поштою та «розмовляє» у чаті, неправильно набраний текст з помилками може привести до образ та непорозуміння. Треба бути уважними при
введенні тексту для інших, особливо, якщо цей текст — репліка в електронному спілкуванні.

2. Текстовий редактор — це комп’ютерна програма для створення та редагування текстових документів.

3. Для відкриття програми необхідно відкрити головне меню Пуск → Усі програми Microsoft Office → Microsoft Office Word. Для закриття програми необхідно скористатися кнопкою закриття вікна.

4. Вміння працювати з текстовим редактором може знадобитися учневі (мені) для виконання домашніх електронних робіт, для створення презентацій (оформлення тексту на слайдах), для підготовки різних навчальних текстових документів, для написання листівок родичам та особистих оповідань, для збереження текстової інформації про цікаві факти та речі, для електронного спілкування.

5. Для відкриття програми Microsoft Word необхідно відкрити головне меню Пуск → Усі програми → Microsoft Office → Microsoft Office Word. Для відкриття програми Блокнот необхідно виконати наступні дії Пуск → Усі програми → Стандартні → Блокнот. Хоча обидві програми призначені для роботи з електронним текстом (його набір та редагування), вони дуже різні: по-перше. Блокнот — це текстовий редактор, a Word — текстовий процесор; по-друге, різняться зовнішні вигляди (інтерфейс програм). У Блокнота лише рядок меню та текстове поле, a Word має велику стрічку команд для роботи з текстовими фрагментами; по-третє, відрізняється навіть робоче поле програм: у Блокноті — це все вікно, a Word надає користувачеві можливість бачити документ, як перед друком, його робоче поле зазвичай відображає електронний аркуш паперу, на якому зручно працювати з текстом.

Зворотній зв’язок