§ 8. Форматування тексту

1. Властивості текстових символів, що можна змінювати в текстовому процесорі Microsoft Word: колір, розмір, шрифт, накреслення.

2. Властивості абзацу: вирівнювання (за лівим краєм, по центру, за правим краєм, за шириною), відступ від правого поля, відступ від лівого поля та відступ для першого рядка.

3. Для здійснення форматування текстових символів необхідно спочатку виділити необхідний фрагмент тексту для форматування, а потім скористатися групою кнопок «Шрифт» на вкладці «Головна» та встановити необхідні параметри форматування.

4. Способи виділення тексту:
1) Для виділення довільного фрагмента тексту за допомогою комп’ютерної миші потрібно встановити вказівник на початок текстового фрагмента і, затиснувши ліву клавішу миші, провести вказівник до кінця текстового фрагмента.
2) Для виділення довільного фрагмента тексту за допомогою клавіатури потрібно встановити курсор на початок текстового фрагмента і, затиснувши клавішу Shift, указати за допомогою клавіш керування курсором кінець текстового фрагмента.
3) Для швидкого виділення одного слова можна встановити на нього вказівник миші й виконати подвійне клацання лівою клавішею миші.
4) Для швидкого виділення одного абзацу можна встановити на нього вказівник миші й виконати потрійне клацання лівою клавішею миші.
5) Для виділення всього тексту можна натиснути комбінацію клавіш СігІ+А(Ф).

5, 6. Примітка: для введення знаків (,*, = ,) необхідно скористатися клавішами з цифрами з натиснутою клавішею Shift, а знаки @, {, ~, } та завдання 6 виконуються в англійський розкладці клавіатури. Для зміни мови введення залежно від налаштувань комп’ютера використовують комбінації клавіш Ctrl + Shift або Alt + Shift (з лівого боку клавіатури).

Зворотній зв’язок