Вправа 338

І. Дайте письмові відповіді на запитання. Поясніть розділові знаки.

1. Які критерії були важливі для вас під час вибору породи домашнього улюбленця? Під час вибору породи домашнього улюбленця для мене важливо знайти його максимальні розміри, правила догляду за ним, раціон харчування та вартість.

2. Що впливає на здоров’я й поведінку собаки? На здоров’я й поведінку собаки впливає харчування та взаємини з людиною.

3. Чому важливо знати, у якому віці цуценя забрали від матері? Важливо забирати цуценя від матері не дуже рано, щоб воно не відчувало себе покинутим.

4. Які іграшки безпечні для цуценяти? Для цуценяти безпечні м’які іграшки, оскільки його зубки ще недостатньо сильні.

5. Якого догляду потребують домашні собаки? Їх потрібно годувати правильною їжею, грати з ними, перевіряти їх стан здоров’я у лікаря, купати.

6. Яких собак називають чистокровними? Тварина, яка була виведена спеціально.

 

II. Розкажіть про вашого домашнього улюбленця або тваринку, яку ви хотіли б мати, використовуючи в розповіді речення з однорідними членами.

Я дуже люблю тварин. Якщо бачу безхатніх кошенят або песиків, обов’язково годую їх, доглядаю, тобто приділяю їм хоча б трішки уваги. Вони дуже розумні й можуть зрозуміти людину за її емоційним станом, жестами.

Моя улюблена домашня тварина — це кішка. Її звуть Мурка. Вона дуже розумна й красива улюблениця. Зовні моя кішка схожа на котика зі всесвітньо відомого YouTube каналу «Вершки Шоу», якого звуть Кукі. Зовнішній окрас в неї складається з трьох кольорів — жовтого, чорного та білого. Дуже приємно, коли Мурка лягає поруч зі мною на диван і муркоче. Я відразу відчуваю розслаблення, задоволення і теплоту.

Я обожнюю свого домашнього улюбленця за те, що він незвичайний, дуже розумний та гарний звір. У багатьох людей є свій домашній улюбленець, найкращий друг, який ніколи не зрадить і не покине в лихоліття. Тварини є добрішими за людей, і цього не має сенсу доводити.

 

III. Що вам відомо про такі проблеми в нашому суспільстві: зростання кількості притулків для тварин; зграї безпритульних собак у містах і селах; викинуті на смітник цуценята/кошенята? Напишіть есе, у якому висловіть своє ставлення до цих проблем і пропозиції щодо розв’язання їх.

Безпритульна тварина — це дуже поширена проблема в нашій країні. У всіх селах та містах є такі звірі. їх дуже шкода, адже вони не харчуються нормально, за ними ніхто не доглядає, взимку вони мерзнуть та голодують.

Я вважаю, що потрібно більше будувати притулків для тварин та залучати більше волонтерів для допомоги. Також треба розповідати людям по телевізору, радіо, що варто допомагати безпритульним тваринам, дбати про них, годувати. У багатьох з нас є така можливість.

Тому, я вважаю, що громадськість має бути залучена до цього процесу.

Вправа 328Вправа 331Вправа 332Вправа 335Вправа 338Вправа 343Вправа 344Вправа 345Вправа 346

Зворотній зв’язок