Вправа 110

Прочитайте. Визначте дієслова, з’ясуйте час, особу та число кожного.

КОДЕКС ЛИЦАРСЬКОЇ ЧЕСТІ

Козак перший виступає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) за свободу України. За будь-яких обставин козак не мириться (теп. ч., ІІІ ос., одн.) iз втратою незалежності України.

Понад усе козак цінує (теп. ч., ІІІ ос., одн.) особисту честь i гiднiсть. Із дитинства козак не сприймає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) зверхності над собою. Вiн не дозволяє (теп. ч., ІІІ ос., одн.) собі брутальної лайки та проти правних дій, вiдповiдає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) на образу чи кривду тільки по-лицарськи.

Своє життя козак присвячує (теп. ч., ІІІ ос., одн.) духовному розвитку, самовдосконаленню, він поважає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) науки, мистецтво, ремесла, захищає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) історико-культурну спадщину України. Козак поважає (теп. ч., ІІІ ос., одн.) старовину, працює в ім’я майбутнього України.

Роздивіться роботу Андрія Єрмоленка «Український сучасний козак». Передайте враження від ілюстрації. Які почуття вона у вас викликає? Звіртеся зі Словничком назв почуттів.

Я думаю, що робота Андрія Єрмоленка — це осучаснений образ козака Мамая, улюбленого героя українського фольклору, в образі якого знайшли втілення кращі риси козацтва.

Одягнений у сучасний військовий стрій, сидить козак на землі, підібгавши ноги, взяв у руки бандуру і співає пісню. Біля нього стоїть вірний друг — кулемет.

Струнка постать героя викликає у мене почуття замилування і гордості. Відчувається, що козак сповнений гідності та честі. Не пихи, а гордості та патріотизму. Справжній лицар України, що після тяжкого бою знайшов хвилину, щоб прославити геройські подвиги своїх друзів-побратимів.

Повідомити про помилку