Вправа 169

Перепишіть, на місці крапок уставляючи пропущені літери. Визначте безособові дієслова, підкресліть їх як члени речення.

Чи їздили ви по Україні? Чи міряли ви її безмірні шляхи і зелені та рівні степи, де ніщо не забороняє вашим очам виміряти їх? Чи бачили, як синє небо розгортає над землею своє блакитне і безмірно високе шатро?

Настав ясний та погожий ранок після короткої ночі. Шугонуло світлом. Сизе полум’я віхтем знялося угору серед червоного жару.

Ще наддало світла, ще раз кинуло рожевим огнем. Крайнебо мигоче, пашить, мов личенько сором’язливої дівчини.

 

Чи доводилося вам бачити світанок над морем (річкою, озером), у горах чи в місті? Складіть про це 3-4 речення, використавши безособові дієслова.

Над морем світало. В обличчя нам дихнуло свіжістю. Спокоєм віяло від спокійного плескоту хвиль. Над обрієм ще не палахкотіло сонячними променями, але уже зайнялося рожевим. Відчувалося: ще мить — і народиться ранок.

 

У курсі «Мистецтво» ви вивчаєте поняття культурного й екологічного середовища людини. Назвіть умови, за яких сучасне місто може стати близьким людині.

Я думаю, що місто дуже сильно впливає на психічний стан людини. Воно може як погіршувати його, посилюючи тривожність, відчуття самотності і безпорадності, так і сприяти психічному здоров’ю.

За яких же умов сучасне місто може стати близьким людині? Я назвав би такі: озеленення, зручний та комфортний транспорт, прекрасний дизайн будівель.

Так, дослідження показали, що навіть 20 хвилин перебування серед дерев та зелених насаджень допомагають долати стресовий стан. Спостереження за птахами британські лікарі прописують як заспокійливий засіб. Що більше парків та скверів в межах пішохідної досяжності, то менші шанси захворіти на психічну хворобу. Зелені насадження в усьому світі — це ознака елітності району та запорука кращого здоров’я мешканців.

 

Розкажіть про те середовище, у якому комфортно було б жити саме вам. Уживайте безособові дієслова.

Хочеться, щоб місто, в якому я живу, вечорами освітлювалося численними ліхтарями, і в його прикрасу вкладалася фантазія дизайнерів. Щоб площі та сквери прикрашалися різноманітними фонтанами з музикою, один кращий за інший. Щоб усе навколо наповнювалося прекрасним настроєм. Мені комфортно жилося б серед квітучих парків і моря квітів. Хочеться, щоб мешканці і гості міста у вихідні і святкові дні гуляли містом, слухали спів птахів, дихали свіжим повітрям. І все це в межах міста!

Повідомити про помилку