Вправа 204

Перепишіть, розставляючи розділові знаки. Підкресліть у тексті дієприкметникові звороти.

1. В опублікованому британським виданням (означення) переліку з двадцяти двох найгарніших європейських станцій метрополітену названо станцію київського метро «Золоті Ворота».

Станція є справжнім історичним довідником, мозаїчним літописом середньовічної України. Високі склепіння, масивні світильники, круглі арки ці деталі інтер'єру стилізовані (присудок) під легендарні князівські часи.

Стіни прикрашають панно, викладені яскравою мозаїкою (означення). Арки при вході до ескалаторних тунелів оздоблені (присудок) портретами київських князів.

Авторів збудованої в 1989 році (означення) станції київського метро «Золоті Ворота» відзначено Державною премією України.

 

Лексичне значення виділеного слова з’ясуйте за Тлумачним словничком.

Стилізовані — дієпр. пас. мин. ч. до стилізувати: надавати чому-небудь характерних рис певного стилю.

Може виступати у ролі прикметника.

 

Укажіть речення, у яких присудки виражені дієприкметниками.

3. Високі склепіння, масивні світильники, круглі арки ці деталі інтер'єру стилізовані (присудок) під легендарні князівські часи.

5. Арки при вході до ескалаторних тунелів оздоблені (присудок) портретами київських князів.

 

Розкажіть про вид транспорту, естетичне оформлення якого вам подобається. У відповіді вживайте дієприкметники прикрашений, оздоблений, оформлений та ін.

На жаль, у нашому місті мені не довелося бачити жодного виду міського транспорту, естетичне оформлення якого справді подобалося. Частіше це можна побачити приватні автівки, прикрашені в українському стилі.

Минулого літа довелося побувати в Тернополі і мені сподобалася ініціатива «Тролейбус щастя». У місті до свят виїжджає тематично оздоблений транспорт. Тут я побачив декори, присвячені Дню Незалежності. Це виглядає справді патріотично! Їхати у такому прикрашеному тролейбусі набагато приємніше. Хотілося, щоб такі оформлені тролейбуси їздили і в моєму місті.

 

Поспостерігайте за мовленням своїх однолітків і дорослих. Чи часто вони вживають дієприкметникові звороти? Чому?

Я помітив, що однолітки і дорослі дуже рідко вживають у розмові дієприкметникові звороти. Думаю, що під час невимушеної бесіди відбувається живий обмін думками, тому вони і використовують короткі прості речення.

Повідомити про помилку