Вправа 259

Перепишіть, уставляючи, де потрібно, літеру н.

Мальовані прислів’я

Прислів’я — неоціненний скарб народу, вияв його незнищенної мудрості й нескореної сили духу.

Львівська художниця Анастасія Стефурак створила альбом, який містить шістнадцять оригінально ілюстрованих українських прислів’їв. Серед незліченної кількості мудрих висловів були вибрані найчастіше вживані.

Ілюстрації виконані в техніці комп’ютерної графіки. Художниця шукає, експериментує. Подекуди в старовинних прислів’ях вкладений дещо новий зміст.

Які почуття викликають у вас мальовані прислів’я Анастасії Стефурак? Як ви ставитеся до «сучасного прочитання» творів фольклору?

Я думаю, що прислів’я можна класно подати, адже в них є гра слів, яку є змога буквально зобразити. Кожне з них — цікава коротка історія, і її повністю можна відтворити в малюнку.

Тому мені подобається прочитання Анастасії Стефурак. До прикладу, зображення чоловіка, що їде на пенні-фартингу — велосипеді, де одне колесо більше за інше. Мені надзвичайно сподобалася ця кумедна картинка, і у голові само собою виринає прислів’я: «Яке їхало, таке здибало», або «Слово — не горобець, вилетить — не спіймаєш».

Звичайно, я захоплююся «сучасним прочитанням» творів фольклору. Та і кому не сподобається виконання «Щедрика» сучасними колективами.

Повідомити про помилку