Вправа 309

Перепишіть, утворюючи від поданих у дужках дієслівних форм дієприслівники недоконаного й доконаного виду.

Розповідаючи (недок. вид) про життя української художниці Євгенії Гапчинської, називають звичні віхи: навчання, шлюб, робота… Та продовжуючи (недок. вид) розповідь, слід пояснити, що працю обрано за покликанням душі. Певно, це й привело до успіху.

Вступивши (док. вид) до школи у п’ять років, студенткою художнього училища Євгенія стала у тринадцять. Закінчивши (док. вид) художній інститут, стажувалася за кордоном.

Зображаючи (недок. вид) на своїх картинах маленьких чоловічків із наївними личками, художниця показує глибину їхнього внутрішнього світу. Вирази личок маленьких істот сповнені почуттів, про які дехто з нас, можливо, давно забув.

 

З роботами Євгенії Гапчинської ознайомтесь у мережі Інтернет. Що, на вашу думку, забезпечило художниці популярність та успіх? Зберіть у мережі Інтернет інформацію про творчість художниці. Розкажіть про неї, уживаючи дієприслівникові звороти.

Євгенія Геннадіївна Гапчинська народилася в м. Харкові 15 листопада 1974 року і стала п’ятою дитиною в сім’ї військового. Досить рано, порівнюючи з ровесниками, дівчинка пішла в школу — їй тільки виповнилося п’ять років.

Уже в 13 років Євгенія навчалася в Харківському художньому училищі. Закінчивши цей навчальний заклад, юна художниця вступає до Харківського художнього інституту. Пройшовши стажування в Нюрнберзькій художній академії, вона переїжджає в Київ. Далі Гапчинська, маючи свій неповторний стиль, пов’язує кар’єру з видавництвом «А-ба-ба-га-ла-ма-га», ілюструючи книгу Івана Малковича «Ліза та її син».

Українська художниця, пишучи картини, створює цілий дитячий світ, з притаманним тільки їй гумором, приємними для очей фарбами, образами, пухкенькими личками. Розглядаючи образи дивних малюків, здається, можна побачити риси самої художниці, яка ще й досі тягнеться за цукерками на столі і їсть морозиво на паличці. Мабуть, народжуючи такі картини, треба бути трохи дитиною. Саме тому посмішка мимоволі з’являється на обличчях багатьох глядачів.

Мені дуже подобаються роботи Євгенії Гапчинської. На диво життєрадісні та світлі, персонажі її творів — маленькі, кумедні, зворушливі чоловічки — надзвичайно привабливі. Сама художниця, називаючи себе «постачальником щастя №1», своєю творчістю повертає нас у світ дитинства, повного радості та любові.

Увага! Дієприслівникові звороти виділено жирним курсивом і підкреслено.

Повідомити про помилку