Вправа 66

Уявіть, що до вашого класу прийшов новачок, захоплений гаджетами — електронними пристроями, що поєднують у собі високі технології. Кохаючись у планшетах, айпадах, айфонах, хлопець намагається довести, що друковані книжки дуже скоро будуть забуті. Складіть і розіграйте діалог, який міг би відбутися між цим учнем та найактивнішим у вашій школі читачем (читачкою) художньої літератури, який (яка) віддає перевагу саме традиційній «паперовій» книжці.

— Доброго дня, друзі! А про що ви так гаряче дискутуєте? Дозвольте і мені приєднатися.

— Андрію, у цій суперечці тільки ти допоможеш.

— З радість, друзі! А в чому суть дискусії.

— Сергій, що оце нещодавно з’явився у нашому класі, доказує нам, що за гаджетами майбутнє, а друковані книжки дуже скоро будуть забуті.

— Цікаво. А які твої аргументи, Сергію?

— Знаєш, Андрію, що гаджети — це чудова альтернатива паперовим книгам. Вони легкі, не займають багато місця і не напружують зір користувача. Гаджети можуть у свій невеликий корпус запросто вмістити цілу бібліотеку творів, а на додачу ще й набір корисних мультимедійних функцій запропонувати.

— Я знаю, Сергію, що, наприклад, деякі електронні пристрої можуть працювати впродовж декількох тижнів або навіть місяців без підзарядки...

— Саме так, Андрію. Я можу навести ще ряд переваг гаджетів. Доки ти дійдеш до шкільної бібліотеки, я за декілька хвилин знайду текст цієї книги.

— Сергію, а якщо текст книги не розпізнано чи не набрано, або якість зображення значно гірша, ніж у паперового аналога? А тобі потрібно працювати з ним.

— Що ж тоді, мабуть, доведеться бігти, Андрію, за тобою до бібліотеки.

— А знаєш, Сергію, що вартість електронних пристроїв еквівалентна 50-100 друкованим книгам. Мабуть, це ще дорого для наших однокласників. До того ж електронні пристрої потребують делікатного поводження, адже вони дуже крихкі. Не можна сильно натискати на екран, не можна впустити або намочити. А в разі пошкодження ремонт коштуватиме дорожче, ніж сам новий пристрій.

— На жаль, тут тобі важко заперечити, Андрію. А ти цікавий співбесідник.

— Дякую і тобі, Сергію, за цікаву розмову.

Вправа 62Вправа 63Вправа 64Вправа 65Вправа 66Вправа 67Вправа 68Вправа 69Вправа 70

Зворотній зв’язок