Вправа 67

Обговорюючи на уроці екранізацію літературного твору, хтось із учнів назвав наш час добою телебачення. Більшість семикласників та семикласниць із ним не погодилися, вказуючи на переваги Інтернету перед телебаченням. Складіть і розіграйте діалог дискусійного характеру на цю тему у класі. Висловлені думки підтверджуйте посиланнями на конкретні телепередачі та вебсайти.

— Дорогі семикласники! Сьогодні ми з вами поговоримо про фільм «Захар Беркут», екранізацію однойменної історичної повісті Івана Франка. Сподіваюся на те, що ви всі переглянули цю картину. Попрошу вас дати відповіді на декілька запитань.

— Хто режисер чи режисери і хто сценарист чи сценаристи цього фільму? Прошу, Михайле.

— Фільм знімався на студії імені Олександра Довженка, сценарист — Дмитро Павличко, режисер — Леонід Осика.

— А хто зіграв роль головного героя?

— Роль Захара Беркута прекрасно зіграв Василь Симчич, роль Максима — Іван Гаврилюк, Мирослави – Антоніна Лефтій.

— Бачу, що Наталка хоче що додати. Прошу, Наталко.

— Український епічний фільм «Захар Беркут» вийшов у прокат 10 жовтня 2019 року. Він також відомий у міжнародному прокаті як «Зринаючий яструб». Режисери — українець Ахтем Сеітаблаєва та американець Джон Вінн. Виконавець однієї із головних ролей Захара Беркута Роберт Геммонд Патрік-молодший — американський актор, що знявся у відомому фільмі «Термінатор-2». Роль Максима зіграв Алекс Маккнікол.

— Сергію, а тобі не здається, що Михайло і Наталка говорять про два різні фільми.

— Нічого дивного. Михайло як щирий прихильник телевізора дивився його вчора по телевізору, а Наталка в Інтернеті на сайті http://www.ukrlitzno.com.ua/.

— Михало щось хоче сказати. Прошу!

— Справді, ми вчора всією родиною: тато, мама, сестричка і я — дивилися цей фільм на телеканалі «Культура». У нас телевізор із широкоформатним екраном ультра високої чіткості, він дуже зручний для перегляду фільмів та спортивних передач. Враження таке, наче сам стаєш учасником подій, які дивишся. А після перегляду фільму ми разом обговорювали його. Тато багато розповідав про актора Івана Миколайчука, про Бронислава Брондукова, про художника Георгія Якутовича. Мама розповіла про актрису Антоніну Лефтій, яка зіграла ролі у багатьох фільмах. Може, таку інформацію і можна знайти в Інтернеті, але вчорашній вечір мені запам’ятається назавжди.

— Друже Михайле, але той фільм російськомовний. А нова версія звучить українською! Це ж прекрасно, що українське кіно вийшло на новий рівень: українська мова звучить на світовому рівні, а значить нас чують. Погодься, що Інтернет набагато зручніший у користуванні.

— Дякую, Михайле, Наталко і тобі, Сергію, за відповіді.

Повідомити про помилку