Вправа 87

Прочитайте. Визначте особові дієслова, з’ясуйте особу та число кожного.

1. Вітаю вас! — (І ос., одн.).

2. Дякуємо за хліб-сіль! — (І ос., мн.).

3. Де ти навчався? — (ІІ ос., одн.).

4. Ким ви працюватимете? — (ІІ ос., мн.).

5. Щиро вам дякую. — (І ос., одн.).

6. Як вас звуть? — (ІІ ос., мн.).

7. Ласкаво просимо! — (І ос., мн.).

8. Бажаю успіхів! — (І ос., одн.).

 

Що вам відомо про етикет спілкування? Чи можна вважати це поняття застарілим? Відповідь побудуйте у формі роздуму.

Етикет (від французького "etiquette") — це поняття, що означає манеру поведінки, тобто правила чемності, ввічливості та толерантності, що прийняті в суспільстві.

На мою думку, хороші манери можуть означати різницю між успіхом та невдачею у багатьох аспектах життя.

Звичайно, кожній людині доводилося зустрічатися в житті з грубою, а то і нахабною поведінкою якоїсь людини. І, мабуть, зразу ж виникало питання «А чи варто мені залишатися тактовним, бути старомодним? Чому б і мені не відповісти на грубість грубістю?». Складні питання, але, мені здається, виховану людину етика завжди «тримала за руку».

Тому, я думаю, знання та виявлення належного етикету є важливим для будь-якої людини.

 

Що вам відомо про Нетикет — етикет спілкування в мережі Інтернет? Чи треба дотримуватися його правил, спілкуючись електронною поштою або в чаті? Відповідь побудуйте у формі роздуму. Вживайте дієслова у формі першої особи однини та множини (я вважаю..., ми дотримуємося).

На «просторах» Інтернету, як і в будь-якій сфері людських відносин, панують свої правила поведінки, існують певні традиції, своєрідна культура спілкування, що має власну назву – нетикет (nettiqete), мережевий етикет.

Правила мережевого етикету (нетикету) вперше були сформульовані Вірджінією Ші у книзі “Нетикет”.

Спілкування в Мережі також передбачає ввічливість, привітність і чуйність. Мережевий етикет – це ті ж норми етикету, але у віртуальному просторі. Але в багатьох Інтернет-спільнотах часто утворюються власні правила (власне, як і в оффлайн-середовищі – наприклад, у давно знайомій тісній компанії).

Під порушенням нетикету, які найчастіше виникають в мережі Інтернет, розуміють образи та перехід на особистості, відступ від теми, який робиться зловмисно (офтопік), рекламу, саморекламу у невідповідних місцях. Також, порушенням нетикету вважають наклеп або іншу зловмисну дезінформацію, чи плагіат.

Поняття Інтернет-етикету стосується і електронної пошти. Я вважаю, що лист, відправлений через електронну пошту, має бути таким же ввічливим і чемним, як і написаний на папері. Завжди уважно ставлюся до деталей у листі – в них криються способи проявити повагу до свого віртуального співрозмовника:

Вважаю, що не варто писати текст суцільним блоком. Краще використовувати структурування і розбивку на абзаци. Так текст буде простіше сприйматися, і співрозмовнику буде зручніше його читати.

Думаю, що не потрібно використовувати прийняте в Мережі звернення «доброго часу доби» – воно вже встигло багатьом набити оскому.

Обов’язково вказую тему листа.

Під час листування намагаюся не затягувати з відповіддю. Електронна пошта має на увазі миттєве попадання листа до адресата і швидку відповідь.

Звичайно, є ще ряд правил при спілкуванні електронною поштою. Отже, я вважаю, якщо ми будемо дотримуватись основних правил етикету в Інтернеті, це сприятиме нашому безпечному «серфінгу» в Мережі, розширенню можливостей для навчання, роботи, відпочинку.

Повідомити про помилку