Stunde 16. Essgewohnheiten und Spezialitäten

Seite 46, Übung 2. Ordne die Speisen den Oberbegriffen zu. Nenne auch andere Speisen.

Süßes Fleischgerichte Vegetarisches Getränke Backwaren
die Schokolade, der Bonbon, die Marmelade das/der Gulasch, das Wurstbrot, die Hühnersuppe, das Schnitzel, das Brathähnchen, das Kotelett, der Hamburger, der/das Schaschlik, die Bratwurst die Bratkartoffeln, die Gemüsesuppe, der Salat die Limonade, der Apfelsaft, der Tee, der Orangensaft, der Kaffee, die Cola, der Cappuccino der Apfelkuchen, die Pizza, das Brötchen, der Käsekuchen, der Keks

Seite 47, Übung 5. Ihor, Katja und Saschko waren in Deutschland. Was erzählen sie über deutsche Essgewohnheiten?

Ігор: Я живу в німецький родині. Родин дуже приємна. Тільки їжа не зовсім звична. Тут люди їдять, як і в нас, три рази на день. На сніданок тут їдять у більшості випадків хліб з джемом або свіжі булочки. У більшості випадків п'ють каву. Снідають доволі рано. На обід німці не дуже часто готують суп, вони охоче їдять м’ясні блюда з салатом. Гарячі страви вони їдять тільки на обід. На ужин вони їдять холодні страви, наприклад, бутерброд з ковбасою, сиром та п’ють чай або молоко.

Катя: У Німеччині готують не так багато як в нас, не проводять стільки багато часу на кухні. Дуже часто німці купують готові страви и лише розігрівають їх і мікрохвильовій пічці. Тому це не дуже смачно. Багато страв смакують також по іншому, на приклад сир та сметана. Німецьки традиційній страви звичайно відомі, але у родинах дуже зрідка готують поросячу ногу з квашеною капустою. Маульташен схожі на наші вареники, але вони мають дещо іншу форму: вони чотирикутні та мають іншу начинку. Тут взагалі не їдять гречану кашу. Але німці охоче їдять макаронні вироби, сосиски та салати. Коли хто небудь приходить у гості. На столі стоїть не дуже багато страв як в нас в Україні. Дуже часто німці роблять гриль в саду або роблять пікніки в парку.

Сашко: Я помітив, що тут люди ходять у кафе та ресторан набагато частіше ніж в Україні. Дуже багато людей на вихідних їдять не вдома, а закладах громадського харчування. І це не обов’язково заклади з німецькою кухнею. Дуже популярні китайськи, італійськи, грецьки кафе та ресторани. Тому можливо сказати: Німці їдять інтернаціональні страви.