Stunde 34. Feste und Stimmung

Seite 89, Übung 2. Vergleiche die Sätze links und rechts in der Tabelle. Ergänze dann die Regel.
2 — c) am Ende, 3 — a) zusammen mit dem Stamm.

Seite 89, Übung 3. Forme die Sätze um, gebrauche die Konjunktion «dass».
1) Der Junge erzählt, dass die ganze Familie an Weihnachten zu Hause ist.
2) Pir meint, dass die Stimmung am Heiligabend immer gut ist.
3) Das Mädchen sagt, dass einige Familien an diesem Abend nicht in die Kirche gehen.
4) Wir wissen, dass alle Kinder gute Geschenke bekommen möchten.
5) Unsere deutschen Freunde erzählen, dass alle Deutschen sich auf dieses Fest vorbereiten.
6) Die Eltern sagen den Kindern nicht, sie schon Geschenke gekauft haben.

Seite 90, Übung 4b). Lies den Text. Vergleiche die Infos mit deinen Vermutungen.
Себастиан, 16 років: Тільки на Різдво можливо побачити усю родину разом. Ми більше не ходимо до церкви — через моїх маленьких брата та сестру. Добре що є спогади про минулий рік. Розвішувати різдвяні кулі та писати Різдвяні картки родичам. Таким чином отримуєш різдвяний настрій. Мені не подобається, що на Різдво більше не йде сніг. Взагалі мені подобається, як ми святкуємо Різдво. Але настрій я уявляю собі дещо іншим. Я хочу, щоб Різдво не було схоже на звичайний робочій день.

Катрін, 14 років: Класним я вважаю те, що можливо зробити Різдво самому. Мені заважає, що потрібно постійно цілувати дідусів, бабусь та дядьків та постійно говорити «дякую». Мені достатньо ялинки, подарунків та відвідування церкви.

Йорн, 15 років: Я святкував Різдво з моїм батьком, його подругою та їх дітьми в ресторані. Це було дуже весело. їжа та подарунки були не дуже вражаючими. Я тільки хочу, щоб в мене було Різдво з великою кількістю подарунків, з усією родиною та без суперечок.

Штефан, 17 років: Різдво добре, коли все добре. Можливо знайти справжні подарунки. Зазвичай я покупаю дурні подарунки для матері, і вона потів весь рік ображаєтеся. Цього року все здійснилося. Дурним я вважаю, що потрібно бігати по місту, шукати
Не потрібні подарунки, витрачати гроші та перебувати у стресовому стані. Я б хотів відсвяткувати розслаблено, без святкового вбрання та звичаїв.

Сусанна, 14 років: Я була дуже рада, що моя бабуся також була. Мені заважало, що було багато їжі. Я вважаю Різдво ідеальним так як ви його святкуємо: даруємо подарунки та йдемо до церкви. Ігри усією родиною я також вважаю класним. Подарунки для мене не так важливі.

Seite 91, Übung 5. Wer von den Jugendlichen spricht? Höre zu und ergänze die Namen.
Situation 1: Hier spricht Stefan.
Situation 3: Hier spricht Sebastian.
Situation 2: Hier spricht Kathrin.

Повідомити про помилку