Stunde 46. Mülltrennung

Übung 4, Seite 121. Lies die E-Mail von Sophie. Vergleiche den Text mit deinen Vermutungen.
Катя, дякую тобі за твій електронний лист. Ти пишеш, що в тебе скоро будуть весняні канікули. Я сподіваюсь, що погода буде доброю і ти зможеш цікаво провести свої канікули. Ти мене запитав, що значить «сортування відходів». Це найпопулярніше словосполучення в нас. В нас не можливо побачити купи сміття на вулиці. Ми не викидаємо сміття в один контейнер, а сортуємо його, тому що сміття можна переробляти. Для кожного виду сміття є спеціальний сміттєвий бак. До жовтого баку, наприклад, викидають речі з пластику, пакування, до голубого — чистий папір, до зеленого — біовідходи, а інші відходи (все, що залишається) до чорного баку. Усі розуміють, що це дуже добра альтернатива забрудненню повітря та ґрунту. Як ти вважаєш? Чи є у вас що подібне? Ви також сортуєте відходи або що ви робите з відходами? Напиши мені. Твоя Софі.

Übung 5, Seite 121. In welche Mülltonne gehört der Müll? Ordne zu.
А — Altglas: Flaschen Gläser.
В — Altpapier: Bücher, Packpapier, Telefonbücher, Zeitschriften, Hefte, Kataloge, Schreibpapier, Briefe, Computerpapier, Zeitungen, schmutzige Servietten.
C — Kunststoffe, Metalle: Zahnbürsten, Cola-Dosen, Plastiktüten. Konservendosen, Jogurtbecher, Spülmittelflaschen Aluminiumpapier, kaputte Kugelschreiber.
D — Biomüll: Speisereste, Blumen, Eierschalen, Brotreste, Teebeutel, Kartoffelschalen, Erde, Gemüsereste, Gras, Obstreste.
E — Restmüll: Spiegel, Glühbirnen, Glas, alte Farben, Hygieneartikel, Zigaretten, Kaffeefilter, alte Taschen.