§ 9. Загрози безпеці під час роботи в Інтернеті

Працюємо в парах

1.    Усіх, хто пише віруси, умовно можна поділити на певні категорії. Назвемо одну з них «непрофесіонали» — це всі ті, хто погано розуміє, що робить (або розуміє і все одно робить), але вважає себе не аби яким хакером. Зазвичай їхні віруси написані по відеоурокам, або в результаті помилок їхніх «професійних» програм, або складені за принципом нав’язливих (жартівливих) дій. Інколи вони можуть вагомо дошкуляти користувачам, яким «пощастило» підхопити такий вірус.
До окремої категорії варто віднести професійних розробників шкідливого ПЗ. їхні програми ретельно налагоджені та продумані. Такі віруси нерідко використовують досить оригінальні алгоритми проникнення в системні області даних, внесення помилок у системи безпеки операційних середовищ та інші хитрощі. Частіше, ціллю є несанкціоноване проникнення з певною метою: викрасти або знищити дані.
На питання, хто створює антивірусні програми, окрім очевидної відповіді, — це компанії, що спеціалізується на розробці систем захисту від комп’ютерних вірусів, хакерських атак, спаму й інших кіберзагроз, можна також відповісти, що це — хакери, оскільки цей термін є мно-гозначним.
2.    Інтернет може бути небезпечним для користувачів, оскільки у Всесвітній мережі наявні контентні, комунікаційні, споживчі ризики.
4. Відомості, які додатково можна дізнатися з безкоштовного он-лайн курсу «Основи інформаційної безпеки»
A.    Дізнаєтеся, які існують основні кіберзагрози, хто і навіщо їх створює. Б. Зрозумієте, кого найчастіше атакують і чому не можна легковажно ставитись до загроз сучасного інформаційного суспільства.
B.    Отримаєте готові поради, як захистити особисту інформацію від втрати чи крадіжки, окремо буде розглянута тема безпеки електронних фінансів.
Г. Засвоїте прості та доступні принципи безпечної роботи з мобільними пристроями, зокрема, смартфонами та планшетами.