3.1. Етапи розробки презентації. Елементи дизайну презентації

Виконайте завдання

1. Розробіть структуру та сценарій презентації з п’яти слайдів на тему Мій улюблений вид спорту. Визначте заголовки та розміщення об’єктів презентації на слайдах. Виберіть макет для кожного слайда. Створіть слайди презентації згідно зі сценарієм на основі однієї з тем оформлення без наповнення. Збережіть презентацію у вашій папці у файлі з іменем завдання 3.1.1.pptx.
Рекомендації до виконання даного завдання: структура та сценарій презентації «Мій улюблений вид спорту» може бути довільною та присвяченою, наприклад футболу, баскетболу, тенісу, шахам, біатлону, художній гімнастиці, боксу, акробатичному рок-н-роллу тощо. Оптимальною є структура:
І слайд — загальне визначення поняття даного виду спорту (для заголовків можна використати художній шрифт Word Art, додати зображення та фото з обраної тематики);
II слайд — відомості про вимоги та вміння, які повинні мати або опанувати спортсмени;
III слайд — можна присвятити інформації — «Цікаві факти» про цей вид спорту;
IV слайд — відомі українські спортсмени (зазначити їхню участь/перемоги та досягнення в найважливіших змаганнях, додати їхні фото);
V слайд — розмістити відеофрагменти цікавих момєеітів або подій обраного виду спорту.

3. Розробіть структуру та сценарій презентації на тему Мій клас, яка повинна містити шість слайдів. У сценарії передбачте: заголовки кожного зі слайдів, використання певної теми оформлення, макети слайдів, їх послідовність, орієнтовний ілюстративний (фотографії, малюнки, схеми) і текстовий (текст слайдів, підписи під фото, таблиці тощо) матеріали. Створіть презентацію згідно зі сценарієм без наповнення. Збережіть її у вашій папці у файлі з іменем завдання 3.1.3.pptx.
Рекомендації щодо структури та сценарію презентації «Мій клас»:
І слайд — загальні відомості про клас (емблема класу, девіз класу, кількість учнів, класний керівник, староста, актив класу, співвідношення дівчат/хлопців);
II слайд — розподіл обов'язків у класі;
III слайд — перебіг змін та розвиток колективу з 1 класу і до сьогодні;
IV слайд — спільні подорожі, вечори відпочинку або інші заходи;
V слайд — характеристика досягнень за певний період (за поточний навчальний рік); учасники переможці інтелектуальних, спортивних або інших конкурсів, змагань тощо;
VI слайд — фото (можна створити у вигляді фотоальбому, а за допомогою налаштувань анімації організувати перегляд фото з підписами подій, що демонструються);
VII слайд — може містити відео класу, або цікаві факти про клас, або планування роботи на майбутній період, або статут класу інше.

4. Розробіть структуру та сценарій презентації на тему Моя школа, яка повинна містити десять слайдів. У сценарії передбачте: заголовки кожного зі слайдів, використання певної теми оформлення, макети слайдів, їх послідовність, орієнтовний ілюстративний (фотографії, малюнки, схеми) і текстовий (текст слайдів, підписи під фото, таблиці тощо) матеріали. Створіть презентацію згідно зі сценарієм на основі вибраної теми оформлення. Заповніть презентацію текстовими матеріалами та зображеннями, отриманими із сайту вашого навчального закладу. Збережіть її у вашій папці у файлі з іменем завдання 3.1.4.pptx.
Презентація «Моя школа» може містити: загальні відомості про навчальний заклад, локацію на карті, історію закладу, склад педко-лективу, профілі навчання, рейтинг закладу в районі (місті або Україні), досягнення та здобутки за певний період та багато іншого.

5. Підготуйте проект стильового оформлення презентації на тему Сучасні сервіси Інтернету, у якому визначте: сценарій презентації (кількість і послідовність слайдів, заголовки, макети слайдів, розміщення об’єктів на кожному зі слайдів) і кольорову гаму (основний колір, допоміжні кольори, кольори шрифтів). Створіть презентацію згідно з вашим проектом без наповнення. Збережіть її у вашій папці у файлі з іменем завдання 3.1.5.pptx.
Проект стильового оформлення презентації на тему «Сучасні сервіси Інтернету» повинен бути оформлений в тематиці інформаційних технологій. Його можна організувати у вигляді схематичної подачі з використанням об’єктів SmartArt (вкладка Вставлення ⇒ група Зображення ⇒ SmartArt ⇒ Цикл ⇒ Радіальна розбіжна/Радіальний кластер/ Радіальна Венна або інші схеми для відображення відношень із центральною ідеєю). У фігурах з текстом рівня 2 потрібно вказати всі сервіси, які є або хотілось би розглянути; для детального ознайомлення з тим чи іншим сервісом Інтернету можна встановити гіперпосилання на фігуру (де його зазначено) та додати перехід на слайд з інформацією про обраний сервіс.

*при виконанні завдань п.3.1 слід дотримувати наступних правил: використані зображення для фону чи візуалізації тексту/доповіді повинні бути відповідної роздільної здатності; іконки, емблеми або інші графічні об’єкти (окрім фото) найкраще завантажувати в форматі .png на прозорому фоні (або видаляти фон засобами, вбудованими в середовище Microsoft PowerPoint: Знаряддя для зображень ⇒ інструмент Видалити тло); всі аудіо та відео повинні бути високої якості; фон та текст потрібно обирати, керуючись законами ергономіки, колористики та композиції. Не забувайте всі виконані роботи зберігати у власній ианці із зазначенням рекомендованого імені файлу.

Повідомити про помилку