Домашній експеримент 1. Виготовлення колоїдних розчинів (желе, кисіль тощо)

Порядок виконання

1. Пригадайте та запишіть правила безпеки, яких необхідно дотримуватись під час роботи з хімічними речовинами.
- тверді речовини брати в малих кількостях;
- рідини доливати приблизно 0,5 мл;
- нагрівати речовини обережно, прогріваючи всю пробірку, тримати пробіркотримачем отвором у бік від інших учнів.

4. Заповніть таблицю.

Що робили Що спостерігали Висновок

1. Приготування суспензії (кисіль)

У холодну воду висипали порошок. Розчинили. У киплячу воду вилили розчин, дали закипіти і вихолонути. У холодній воді розчинився, після охолодження почав загусати Кисіль є прикладом суспензії, оскільки при розчиненні у холодній воді він повністю не розчинився

2. Приготування колоїдного розчину (желе)

У стакан з водою висипали суміш желе, нагріли у посудині. Суміш розчинилася у воді, а при нагріванні швидко почала загусати Желе є прикладом колоїдного розчину. Внаслідок нагрівання частинки коагулюються.

5. Сформулюйте висновок. У висновку дайте відповідь на запитання: чим відрізняються суспензія від колоїдного розчину? Наведіть по два приклади суспензії й колоїдного розчину, якими ви користуєтеся в житті. (У разі потреби, скористайтесь додатковими джерелами інформації.)
Колоїдні розчини мають розмір частинок розчиненої речовини від 1 до 150 нм і є безбарвними. Але при нагріванні вони з’єднуються одна з одною і укрупнюються (коагулюються) , утворюючи, наприклад, гелі.

Суспензії — це розчини, в яких частинки твердої речовини видно неозброєним оком. Вони рівномірно розподілені між молекулами води та швидко осідають. При нагріванні є розчинами, а при охолодженні загусають.

До колоїдних розчинів належать мармелад, м’ясний студень.

До суспензій належать мінеральні води, розчин глини, будівельні розчини. 

Повідомити про помилку