Домашній експеримент 2. Порівняння мийної дії мила та прального порошку вітчизняного виробника

Порядок виконання

1. Пригадайте і запишіть правила безпеки, яких необхідно дотримуватися під час роботи з хімічними речовинами.

Тверді речовини брати у малих кількостях. Нагрівати речовини потрібно обережно, прогріваючи всю посудину. Тримати при цьому пробіркотримачем або щипцями, отвором у бік від інших учнів. Речовину не куштувати, не нахилятися близько до отвору посудини.

3. Заповніть таблицю.

Що робили Що спостерігали Висновок

1. Приготування мильного розчину і дослідження його мийної дії в річковій, озерній, джерельній, мінеральній воді

У висновку зазначте інтенсивність утворення піни у воді з різних джерел

До стаканів з різною водою додали розчин мила і сильно збовтали У кожному стакані утворюється піна Річкова і озерна вода — 5 см, джерельна — 3,5 см, мінеральна вода — 3 см.

2. Приготування розчину прального порошку і дослідження його мийної дії в річковій, озерній, джерельній, мінеральній воді

У висновку зазначте інтенсивність утворення піни у воді з різних джерел

До стаканів з різною водою додали розчин прального порошку і сильно збовтали Утворення піни у кожному стакані Річкова і озерна — 4,0 см, джерельна — 4,5 см, мінеральна — 4,5 см.

4. Сформулюйте висновок. У висновку дайте відповідь на запитання: у якій воді краще виявляється мийна дія мила, а в якій — прального порошку?
Мийна дія мила найкраще проявляється у річковій і джерельній воді, а прального порошку — у мінеральній і джерельній, оскільки у їх складі міститься більше ПАРів, які зв’язують розчинені катіони.
 

Зворотній зв’язок