Навчальний проект 20. Видатні вітчизняні хіміки як учені й особистості

Проблема, яку необхідно розв’язати під час дослідження: хімія, як наука, стверджувалася протягом багатьох десятків і сотень років. Серед видатних хіміків є англійці, французи, поляки, шведи і росіяни. Українські вчені також зробили великий внесок у розвиток хімічного вчення.

1. Мета: ознайомити учнів з видатними українськими хіміками, їхніми відкриттями, роботами в різних галузях хімії, науки і техніки; розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати.
Завдання: 1) ознайомитися з біографічними даними видатних українських хіміків;
2) дослідити значення відкриттів наших хіміків у розвитку науки і техніки.

2. Опис суті дослідження. Аналіз літературних джерел, ознайомлення з біографічними даними українських хіміків, аналіз значення їхніх відкриттів та досліджень у галузях науки і техніки.

3. Висновки. Ми ознайомилися з життєвим шляхом та роботами українських вчених-хіміків, таких як Горбачевський І.Я., Бекетов М.М., Кістяківський В.О., Яимирський К.Б., Зелінський М.Д. та Пилипенко А.Т. Вони зробили великий внесок у розвиток хімії як науки у таких розділах як електрохімія, неорганічна та органічна хімія, фізіологія, аналітична хімія, хімія комплексних сполук тощо.

4. Одержані результати: ми довідалися, що серед українських вчених-хіміків найбільш видатними були: Кістяківський Володимир Олександрович (автор науки закономірностей у фізичній хімії, виконав дослідження з електрохімії Mg, Fe, Al); Бекетов Микола Миколайович (організував фізико-хімічний відділ при Харківському університеті, займався термохімічними дослідженнями); Горбачевський Іван Якович (визначний хімік, біохімік, гігєніст, епідеміолог, громадсько-політичний діяч, академік).

5. Перелік використаних джерел інформації: chem-bio.com.ua 

Повідомити про помилку