Розділ IV. Практичне заняття. Особливості адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх

1. Порівняйте поняття, визначивши в них спільне та відмінне.

Поняття Спільне Відмінне
Адміністративне правопорушення Протиправні діяння Менша небезпека і відповідальність
Злочин Протиправні діяння Більша небезпека і відповідальність

2. Проаналізуйте ситуацію з правової точки зору, скориставшись наведеним алгоритмом: 1) Укажіть галузь права, якою регулюються відносини в наведеній ситуації. 2) Дайте кваліфікацію злочину. 3) Проаналізуйте його склад, указавши суб'єкт злочину, суб'єктивну сторону. об’єкт злочину та об'єктивну сторону. 4) Укажіть обставини, які пом'якшують покарання, та обставини, які обтяжують покарання учасників ситуації.
Сіренко (24 роки) підмовив Небудька (17 років) та Сиволапу (18,5 років) залякати твого сусіда Приходька, який не погоджувався зробити грошовий внесок на встановлення охоронного пристрою в під'їзді будинку, де жили Сіренко й Приходько. Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, Небудько та Сивилапа зустріли Приходька на безлюдній вулиці, коли той повертався з роботи. Спочатку вони погрожували йому фізичною розправою, а потім перейшли до дії. Сталася бійка, у результаті якої Приходько отримав легкі тілесні ушкодження, а Небудько — струс мозку.
1) Кримінальний кодекс;
2) залякування, фізичне насилля.

3. Цікава ваша думка! Фахівці з правознавства зауважують: «Треба пам'ятати, що адміністративне правопорушення — не дрібниця, а шлях до вчинення злочину. Отже, попередження адміністративного правопорушення, а також своєчасне покарання за його вчинення є шляхом до запобігання вчинення злочину». Чи погоджуєтеся ви з такою оцінкою суспільних наслідків адміністративного правопорушення? Чому?
Я вважаю, що фахівці мають рацію
Тому що людина, яка буде вчиняти адміністративні правопорушення надалі дійде до злочину
Отже, найкращим застереженням злочину є попередження адміністративного правопорушення.

4. Проведіть міні дослідження. Користуючись різними джерелами інформації (ЗМІ, спеціальна література. мережа Інтернет), з’ясуйте, які види кримінальних правопорушень найчастіше вчиняють неповнолітні. У чому, на вашу думку, полягає причина скоєння кримінальних правопорушень неповнолітніми?
- дрібне розкрадання
- дрібне хуліганство
- злочини, пов’язані з наркотиками
- злочини проти життя і здоров’я
Причини:
- соціально-економічні
- несприятливе оточення
- вікові особливості

Зворотній зв’язок