Вправа 266

Підготуйте й запишіть коротке висловлення (5–7 речень) на одну з тем: «Береться мудрість не із заповітів», «Найважче – це творення самого (самої) себе». Використайте два речення з кількома підрядними.

БЕРЕТЬСЯ МУДРІСТЬ НЕ ІЗ ЗАПОВІТІВ

Написане слово кожен розуміє трохи по-своєму, тому можливі різночитання і навіть викривлення смислу. Будь-які слова, навіть наймудріші, здобувають свій глибокий сенс завдяки пережитому людиною досвіду, коли значення чиїхось порад приходить через усвідомлення власних помилок і знайомі слова ніби відкривають свій потаємний бік. Здатність розчути цю приховану мудрість ще до того, як наб’єш власні шишки, випрацьовується через плекання власної інтуїції і уваги до чужих слів, в яких за бажання можна прочитати більше сказаного. Та як би там не було, шлях до мудрості лежить через помилки, які є важливою складовою навчання, бо не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Та жодні помилки не допоможуть, якщо не аналізувати їх, не робити висновків і не засвоювати донесений через них урок.

НАЙВАЖЧЕ — ЦЕ ТВОРЕННЯ САМОГО (САМОЇ) СЕБЕ

Для людей, які багато читають, багато спілкуються і наділені на самовдосконалення, важливі спостереження за рисами і вчинками людей, які здаються їм взірцевими. З цих спостережень складається власний ідеал, до якого така людина намагається дорівнятися. Успіх такої справи не буває швидким і вимагає чималих зусиль, адже потребує чесної самокритики і здатності виявити власні сильні й слабкі сторони, щоб потім працювати над посиленням виявлених слабин. Поради друзів, знайомих, їхні зауваження допоможуть поглянути на себе збоку, чужими очима, щоб оцінити, наскільки те, що бачиться вам, співвідноситься з дійсністю. Найважчою задача творення самого себе вважається тому, що в цій кропіткій справі немає вихідних і відпусток, на результат треба витрачати чимало зусиль, усвідомлюючи, що досконалість не має меж і, отже, ця робота не має завершення. Так легко бачити соломинку в чужому оці, знаєте? Щоразу, як вам мозолять очі чужі недоліки, варто таки починати з себе. Певно, й ви ще не дорівнялися до власного ідеалу. Чесно визнайте це — і матимете шанс стати краще. Чи вистачить у вас мужності, побачивши власні недоліки, оголосити їм війну, щоб створити»себе Людиною?

Вправа 258Вправа 259Вправа 260Вправа 264Вправа 266Вправа 267Вправа 268Вправа 269Вправа 270

Зворотній зв’язок