1. Домашні завдання
  2. 3 клас
  3. Математика
  4. Гісь 2020 рік

Урок 128

1. 1) Розглянь ціни іграшок.
2) Скільки коштує кожна покупка?


урок 128 гдз 3 клас математика Гісь Філяк 2020
128 1 2

2. Троє онуків вирішили відвідати бабусю. Проїзд у маршрутці коштує 4 грн. Скільки грошей потрібно онукам, щоб оплатити проїзд у маршрутці в обидва боки?

1 б. - 4 грн
3 б. - 2 рази - ? грн

1) 4 • 3 = 12 (грн) - 3 білети в одну сторону
2) 12 • 2 = 24 (грн)

Відповідь: онукам потрібно 24 гривні на проїзд

3. Роман здав 14 порожніх пляшок, а Світлана – на 6 пляшок менше. За кожні 2 пляшки платять 1 грн. Хто скільки грошей отримав?

Роман - 14 пл. - ? грн
Світлана - ? пл., на 6 пл. менше, ніж у Романа, ? грн

1) 14 - 6 = 8 (пл.) - здача Світлани
2) 14 : 2 = 7 (грн) - отримав Роман
3) 8 : 2 = 4 (грн)

Відповідь: 4 гривні отримала Світлана, а 4 гривні - Роман

4. На святкування новосілля тато купував фрукти.
1) Скільки гривень тато заплатив за кожний товар?
2) Скільки всього грошей витратив тато?

1) 24 • 7 = 168 (грн) - коштуєть банані
28 • 4 = 112 (грн) - коштують мардарини
13 • 9 = 117 (грн) - коштують яблука
2) 117 + 112 + 168 = 397 (грн)

Відповідь: 397 гривень витратив тато всього

5. 1 кг яблук коштує 14 грн. У Наталі є 100 грн. Чи зможе вона купити за ці гроші 7 кг яблук?

1 кг яблук - 14 грн
7 кг яблук - ? грн, 100 грн - ?

1) 14 • 7 = 98 (грн)
2) 100 > 98

Відповідь: Наталя зможе на 100 гривень купити 7 кг яблук

6. Петрик у скриньці має 250 грн, Сашко – на 120 грн більше, ніж Петрик, Даринка – на 27 грн менше, ніж Сашко. Скільки всього грошей у скриньках дітей?

П. - 250 грн
С. - ? грн, на 120 грн більше, ніж П.
Д. - ? грн, на 27 грн менше, ніж С.
Всього - ? грн

1) 250 + 120 = 370 (грн) - у Сашка
2) 370 - 27 = 343 (грн) - у Даринки
3) 343 + 370 + 250 = 963 (грн)

Відповідь: всього у скриньках дітей 963 гривні

7. Стіл на 125 грн дорожчий, ніж 3 крісла. Кожне крісло коштує 115 грн. Скільки коштують 2 столи?

Крісло - 115 грн, 3 кр. - ? грн
Стіл - ? грн, на 125 грн дорожче, ніж крісло
2 ст. - ? грн

1) 115 • 3 = 345 (грн) - коштує 3 крісла
2) 345 + 125 = 470 (грн) - коштує 1 стіл
3) 470 • 2 = 940 (грн)

Відповідь: 940 гривень коштують два столи

8. Мама купила дві сітки апельсинів, по 8 штук у кожній. Кожні 4 апельсини коштували 25 грн. Скільки грошей заплатила мама?

Купила - 2 с. по 8 шт. - ? грн
4 ап. - 25 грн

1) 8 • 2 = 16 (ап.) - купила мама
2) 16 : 4 = 4 (рази) - по 4 апельсина
3) 25 • 4 = 100 (грн)

Відповідь: 100 гривень заплатила мама

9.

             312
470 - 936 : 3 = 158
              201
129 + 804 : 4 = 330
      90
540 : 6 + 836 = 926
     648
108 • 6 : 2 = 324
     640
160 • 4 : 80 = 8
     210
630 : 3 - 195 = 15
           305
3 • (119 + 186) = 915
     510
(34 + 476) : 30 = 17
      260
(437 - 177) : 20 = 13

10. Добери значення а і b, якщо відомо, що b • b = ab. Знайди 2 варіанти.

b = 5, 5 • 5 = 25
b = 6, 6 • 6 = 36

Повідомити про помилку