1. Домашні завдання
  2. 3 клас
  3. Математика
  4. ГІСЬ 2020 рік

Урок 52

1. Придумай останній вираз так, щоб усі вирази стали круговими. Запиши їх.

639 - 9 = 630
630 - 30 = 600
600 + 75 = 675
675 - 605 = 70
70 + 209 = 279
279 - 270 = 9
9 + 600 = 609
609 + 30 = 639

2. Хто сконструює найвищу вежу, якщо всі цеглини однакові і їх кладуть одна на одну? Упорядкуй вежі від найвищої до найнижчої і назви, чиї це вежі.

Леся - 302
Віктор - 286
Максим - 268
Віра - 219
Богдан - 197

3.

99 < 101
500 > 150
178 > 168
770 < 777
402 < 420
398 > 389
901 > 899
618 < 816

4. Пізньої осені мама посадила на грядці 46 зубців часнику, а на дачі – на 14 зубців часнику більше. Посаджених зубців часнику було у 6 разів більше, ніж тих, що мама залишила для бабусиної грядки. Скільки зубців часнику мама залишила для бабусиної грядки?

1) 46 + 14 = 60 (з.) - посадила мама на дачі
2) 60 : 6 = 10 (з.)

Відповідь: мама залишила для бабусиної грядки 10 зубців часнику

5. Данило, Роман, Павлинка і Юля стріляють із лука по щиту.
1) Хто набрав більше очок – Данило чи Роман?
2) Павлинка сказала: «Я зробила 5 пострілів і набрала 325 очок». Це можливо? Чому? Поясни.
3) Юля сказала: «Я набрала 406 очок за б пострілів». Поясни, чи це можливо.

1) Данило:
100 + 100 + 100 + 10 + 5 = 315
Роман:
100 + 100 + 100 + 5 = 305
Більше очок набрав Данило.
2) 100 + 100 + 100 + 10 + 10 + 5 = 325
Так.
3) Так.
100 + 100 + 100 + 100 + 5 + 1 = 406

6. Упродовж місяця батько тричі заправляв бензином автомобіль: на початку місяця – 45 л бензину, всередині місяця – на 18 л менше, ніж першого разу, а наприкінці місяця – у 8 разів бензину менше, ніж за перші два рази. Скільки літрів бензину заправив батько в автомобіль наприкінці місяця?

1) 45 - 18 = 27 (л) - заправлял батько бензином автомобіль всередині місяця
2) 45 + 27 = 72 (л) - заправляв батько бензином автомобіль на початку і всередині місяця
3) 72 : 8 = 9 (л) - заправив батько автомобіль наприкінці місяця

7. 1) Запиши найменше трицифрове число, сума цифр якого дорівнює 8;
2) Запиши найбільше трицифрове число, сума цифр якого дорівнює 10.

1) 116.
2) 910.

8. Добери цифри так, щоб:
1) рівності були правильними. Запиши.
2) Нерівності були правильними. Запиши.

2) 99 > 98
109 < 110
918 > 818
791 > 782
500 < 510
409 < 417

9. 407, 631, 710, 429, 555, 718, 912, 431, 729, 609.
1) Визнач розрядний склад кожного числа.
2) Скільки всього одиниць, десятків, сотень у кожному числі?
3) Випиши ті числа, що знаходяться між 430 і 730. Обведи найбільше число. Підкресли найменше число.

1-2)
407 = 400 + 7
с.д.о.
631 = 600 + 30 + 1
с.д.о.
710 = 700 + 10
с.д.о.
429 = 400 + 20 + 9
с.д.о.
555 = 500 + 50 + 5
с.д.о.
718 = 700 + 10 + 8
с.д.о.
912 = 900 + 10 + 2
с.д.о.
431 = 400 + 30 + 1
с.д.о.
729 = 700 + 20 + 9
с.д.о.
609 = 600 + 9
с.д.о.
3) 431, 555, 609, 631, 710, 718, 729.