1. Домашні завдання
  2. 3 клас
  3. Математика
  4. ГІСЬ 2020 рік

Урок 54

1. Математичний тест (вибери правильну відповідь).

1) в;
2) б;
3) а;
4) в;
5) а;
6) в;
7) б.

2. 1) У конструкторі Андрія 112 деталей. Остап подарував Андрієві 10 деталей зі свого конструктора. Андрій до своїх деталей додає по одній подарованій деталі й лічить:
112 + 1 = 113, 113 + 1 = ... . Закінчи додавання. Скільки тепер деталей в Андрія?
2) У конструкторі Остапа було 245 деталей. Він подарував Андрієві 10 деталей. Віднімай по одній деталі і скажи, скільки деталей залишилося в Остапа.

1)
112 + 1 = 113
113 + 1 = 114
114 + 1 = 115
115 + 1 = 116
116 + 7 = 117
117 + 1 = 118
118 + 1 = 119
119 + 1 = 120
120 + 1 = 121
121 + 1 = 122
Відповідь: тепер в Андрія 122 деталей

2)
245 - 1 = 244
244 - 1 = 243
243 - 1 = 242
242 - 1 = 241
241 - 1 = 240
240 - 1 = 239
239 - 1 = 238
238 - 1 = 237
237 - 1 = 236
236 - 1 = 235
Відповідь: в Остапа залишилося 235 деталей

 3. 

    104
164 - 60 - 1 = 103
    210
217 - 7 - 1 = 209
   269
270 - 1 - 9 = 260
    500
499 + 1 + 9 = 509
    300
326 - 26 - 1 = 299
    363
303 + 60 + 1 = 364
    799
800 - 1 - 700 = 99
     707
747 - 40 + 1 = 708
     569
500 + 69 + 1 = 570

4. Обчисли усно.

1)
99 + 1 = 100
999 + 1 = 1000
119 + 1 = 120
279 + 1 = 280
669 + 1 = 670
490 - 1 = 489
880 - 1 = 879
110 - 1 = 109
540 - 1 = 539

2)
110 - 1 = 109
400 - 1 = 399
370 - 1 = 369
240 - 1 = 239
1000 - 1 = 999
959 + 1 = 960
519 + 1 = 520
729 + 1 = 730
849 + 1 = 850


5. Поміркуй, за яким правилом записано перші три числа в кожному ряду. Доповни ряди.

1) 436, 437, 438, 439, 440, 441, 442;
2) 332, 432, 532, 632, 732, 832, 932;
3) 598, 588, 578, 568, 558, 548, 538;
4) 808, 707, 606, 505, 404, 303, 202;
5) 120, 230, 340, 450, 560, 670, 780, 890;
6) 123, 234, 345, 456, 567, 678, 789.

6. Розташуй числа у порядку зростання. Спочатку збільш, а тоді зменш кожне число на 1.
Перша згадка про міста.
Яке місто згадується найраніше? Яке із зазначених міст наймолодше?

+1        483 885  899  900  908  947
Число 482  884  898  899  907  946
-1        481  883  897  898  906  945

• Найраніше - Вишгород.
• Наймолодше - Київ.

7. Дідусь у 10 разів старший за правнучку, якій 8 років. А місто, в якому живе дідусь, у 10 разів старше за дідуся. Скільки років існує місто?

Правнучці - 8 років
Дідусю - ?, у 10 р. більше, ніж правнучці
Місту - ?, у 10 р. більше, ніж дідусь
1) 8 • 10 = 80 (р.) - дідусю 80 років
2) 80 • 10 = 800 (р.) - місту, в якому живе дідусь 800 років

8. Місто Полтава побудоване на берегах річки Ворскли. Постав запитання до кожного виразу, користуючись даними таблиць.

1) Яка ширина річки Ворскли вгорі?
150 м : 10 = 15 м
2) У скільки разів середня глибина річки менше за найбільшу?
1000 : 100 = 10 (р.)
3) У скільки разів правий берег річки Ворскли більше за лівий?
80 : 4 = 20 (р.)
4) На скільки метрів лівий берег менше за правий?
80 - 4 = 76 (м)

9. Ознайомся з особливостями щуки і сома, які водяться у Ворсклі. Дай відповіді на запитання.
1) Щука важить 1 кг. Скільки кілограмів риби треба з'їсти щуці, щоб важити 15 кг?
2) На скільки сантиметрів довша 12-річна щука, ніж 3-річна?
3) У скільки разів легша 3-річна щука, ніж 12-річна?
4) На скільки сантиметрів коротший 3-річний сом, ніж 28-річний?
5) На скільки сантиметрів щука масою 1 кг коротша, ніж сом такої ж маси?
6) Порівняй довжини найбільших щуки і сома; порівняй їхні маси; їхній вік.

1) 10 • 15 = 150 (кг)
2) 40 • 3 - 40 = 120 - 40 = 80 (см)
3) 120 : 40 = 3 (р.)
4) 250 - 50 = 200 (см)
5) 1 м - 50 см = 100 м - 50 см = 50 (см)
6) 1 м; 250 см
250 - 100 = 150 (см)
113 - 15 = 98 (кг)
28 - 12 = 16 (р.)

10. Гольян озерний – зникаючий вид риби у водах річки Ворскли.
На першому році життя я мав довжину 35 мм. Зараз моє тіло виросло на 25 мм. А науковці кажуть, що я можу досягти довжини 12 см. У скільки разів довший я можу бути, ніж є зараз? Не засмічуйте річки, я хочу вирости великим!

35 мм + 25 мм = 60 мм = 6 см
12 см : 6 см = 2 (р.)

Відповідь: гольян може бути довший у 2 рази