1) Прочитай задачі, розглянь короткі записи. Чим вони схожі й чим різняться? Розв'яжи задачі.
1) Для гуртка купили 7 лінійок за ціною 8 грн кожна і 6 пензликів за ціною 10 грн кожний. Яка вартість цієї покупки?
2) Для гуртка купили 7 лінійок і кілька пензликів на загальну суму 116 грн. Лінійка коштує 8 грн, а пензлик – 10 грн. Скільки купили пензликів?
2) Склади ще одну задачу, обернену до першої. Зроби короткий запис.

Розв'язання:

1.
1) Л. – 7 шт. по 8 грн.
П. – 6 шт. по 10 грн.
Всього - ?
1) 7 • 8 = 56 (грн.) - коштують 7 лінійок
2) 6 • 10 = 60 (грн.) - коштує 6 пензликів
3) 56 + 60 = 116 (грн.)
Відповідь: вартість покупки 116 гривень

2) Л. – 7 шт. по 8 грн.
П. – ? по 10 грн.
Всього - 116 грн.
1) 7 • 8 = 56 (грн.) - коштуєть 7 лінійок
2) 116 - 56 = 60 (грн.) - коштує 6 пензликів
3) 60 : 10 = 6 (шт.)
Відповідь: купили 6 пензликів

2.
Л. - ? шт. по 8 грн.
П. - 6 шт. по 10 грн.
Всього - 116 грн.
1) 6 • 10 = 60 (грн.) - коштує 6 пензликів
2) 116 - 60 = 56 (грн.) - коштуєть 7 лінійок
3) 56 : 8 = 7 (шт.)
Відповідь: купили 7 лінійок