1) Склади за таблицями дві задачі. Розв'яжи їх. Яку задачу можна розв'язати двома способами?
2) Склади задачу, обернену до другої.

 


Розв'язання:

1)
1 спосіб:
1) 6 • 10 = 60 (грн.) - лінійки
2) 3 • 10 = 30 (грн.) - олівці
3) 60 + 30 = 90 (грн.)
2 спосіб:
(6 + 3) • 10 = 90 (грн.)
Відповідь: вартість покупки 90 гривень

2)
1) 6 • 4 = 24 (грн.) - бублики
2) 2 • 7 = 14 (грн.) - цукерки
3) 24 + 14 = 38 (грн.)
Відповідь: вартість покупки 38 гривень

Обернена задача
Бубликів - 4 шт. по 6 грн.
Цукерок - ? шт. по 7 грн.
Всього - 38 грн.
1) 4 • 6 = 24 (грн.) - бублики
2) 38 - 24 = 14 (грн.) - цукерки
3) 14 : 7 = 2 (шт.)
Відповідь: купили 2 цукерки