1. Домашні завдання
  2. 11 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 20

Прочитайте. Визначте прикметники вищого та найвищого ступенів порівняння, розкажіть про творення їх. Звіртеся з поданою після вправи таблицею.

Укладання списків найвідоміших людей стало поширеним і навіть модним. Обговоренню таких переліків присвячують найбільш рейтингові телешоу та статті в популярних виданнях. Ми так само стежимо за кар’єрами відомих співвітчизників, беручи близько до серця їхні шалені успіхи та прикрі невдачі.

Переглядаючи списки відомих і ще відоміших осіб, усе частіше замислюємося: які люди заслуговують на перші позиції в переліку найбільш гідних слави — найрозумніші, найчесніші, найуспішніші?

Відоміших — це проста форма вищого ступенів порівняння прикметників, утворена додаванням до основи слова суфікса — іш-: відомий — відоміший.

При творенні вищого ступеня за допомогою суфікса -іш- основа прикметника залишається без зміни: добрий — добріший, крутий — крутіший.

Найвідоміших, найрозумніші, найчесніші, найуспішніші — це проста форма найвищого ступенів порівняння прикметників, утворена додаванням до форми вищого ступеня префікса най-.

Найбільш рейтингові, найбільш гідних — це складена (аналітична) форма найвищого ступенів порівняння прикметників, утворена за допомогою слова найбільш, яке стоїть перед звичайною формою прикметника.

 

Назвіть прийнятні для вас критерії визначення тих українців, які заслуговують на визнання й повагу суспільства. У відповіді використайте прикметники вищого й найвищого ступенів порівняння.

Найвидатніша письменниця сучасної української літератури Ліна Костенко написала: «А ви думали, що Україна так просто. Україна — це супер. Україна — це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни».

Для мене Україна — це не загальне поняття, це прекрасні люди. Відомі, найвідоміші, зовсім не знані, вони творили і творять надзвичайно трагічну історію нашої країни.

Які риси захоплюють мене у них? Їхня неймовірна любов до рідного краю, відданість своїй справі, постійна робота над собою, самопожертва у боротьбі за свободу України.