1. Домашні завдання
  2. 11 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 96

Прочитайте речення з ділових паперів. Поясніть особливості вживання власних назв.

Для уникнення можливих неточностей і непорозумінь в офіційних документах, повідомленнях, військовій та географічній літературі не узгоджуються з пояснюваною родовою назвою у формі непрямого відмінка прикладки, що означають назви міст (м.), станцій (ст.), селищ міського типу (смт), сіл (с.), висілків, аулів, озер (оз.), бухт, застав, гір (г.), рік (р.), островів (о-в), пустель, вулканів, республік (країн, держав).

1. У зв’язку з переїздом моїх батьків до м. Київ на постійне проживання прошу зарахувати мене студентом III курсу філологічного факультету ДПУ імені М. Драгоманова. (із заяви).

2. На станції Ірпінь поїзд стоятиме 10 хвилин. (із повідомлення).

3. Я, Коваленко Тетяна Борисівна, народилася 10 травня 2003 року в місті Черкаси Черкаської області (Україна) в сім’ї лікарів. (із автобіографії).

 

Які ділові папери доводилося складати (або заповнювати відповідні бланки) вам? Чи відчували ви утруднення? Якщо так, то які і як ви їх долали?

Із ділових паперів мені доводилося складати лише автобіографію, але особливих утруднень не відчував, якщо не брати до уваги вживання розділових знаків при відокремлених прикладках.