1. Домашні завдання
  2. 11 клас
  3. Українська мова
  4. Глазова 2020 рік

Вправа 97

Прочитайте. Поясніть узгодження та неузгодження назв вулиць із родовою назвою.

1. Вулиця Ярославів Вал починається від Золотих Воріт — головного в’їзду до Києва за княжих часів. Вулицю Хрещатик визнано найкоротшою столичною магістраллю Європи.

2. Представництво ООН в Україні розміщене на вулиці Кловський узвіз у Києві.

3. Велопробіг відбудеться 20 листопада. Колона стартує о 9:00 із площі Богдана Хмельницького та буде рухатися до Європейської площі.

З родовою назвою не узгоджуються назви вулиць, якщо вони мають форму чоловічого роду або є складною назвою: вулиця Ярославів Вал; вулицю Хрещатик; на вулиці Кловський узвіз.

Якщо назви вулиць мають форму жіночого роду, із родовою назвою вони узгоджуються.

 

Розкажіть про вашу дорогу до школи (районної бібліотеки, спортивного залу), називаючи вулиці, площі, бульвари.  Визначте вжиту в реченні абревіатуру. Значення терміна уточніть за словничком термінів.

Я виходжу з під’їзду нашого будинку і повертаю направо, на вулицю Героїв Майдану. Іду повз будинків моїх сусідів до пішохідного переходу біля станції метро «Центральний стадіон» і переходжу дорогу. Проходжу мимо розкішної будівлі банку «Аваль» і за декілька хвилин підходжу до площі Революції. Повертаю ліворуч і прямую далі вулицею Подільска до парку імені Тараса Шевченка. Асфальтованою доріжкою проходжу через парк прямо на бульвар Івана Котляревського. немає машин або автобусів. Це пішохідна зона. Ще хвили десять спокійної ходьби, і біля нової будівлі ЗАТ «Українська будівельна компанія» повертаю направо і за мить входжу в шкільний двір.

Увага! ЗАТ — закрите акціонерне товариство.