Вправа 98
Попрацюйте в парах. Прочитайте початок рецензії на театральну виставу. Подані в дужках слова узгоджуйте зі словами, з якими вони пов’язані змістом.
Завіса опустилась, і зала сповнилася гучними оплесками. Виставу-колаж «Сон» за творами Тараса Шевченка поставив ТЮГ. Нещодавно цей улюблений молоддю театр, розташований в історичній місцевості Києва Липки, відзначив дев’яносторіччя.
Спектакль про Кобзаря — не історична хроніка, а діалог минулого й теперішнього, мудре проведення паралелей. Фінал вистави «Сон» у Театрі юного глядача на Липках обнадійливий — не варто впадати у відчай, правда завжди з тими, хто вміє вчасно робити висновки.
Відгуки та коментарі українських ЗМІ читайте на офіційній сторінці театру в соцмережі Фейсбук.
Роздивіться сучасний плакат. Як впливає на життя української нації особистість і творчість Т. Шевченка сьогодні? Уживайте абревіатури (наприклад: Міносвіти, ЗМІ, УТН (Українські телевізійні новини), Нацбанк).
Читаю Шевченка і лячно мені.
У кожному слові – теперішні дні, —
Ці рядки написані поетом Олегом Германом давно, але їхня суть не міняється з часом. Навпаки – набирає особливої повноти та значимості.
Згадалася новина, яку я знаходив у різних ЗМІ, а потім почув і в УТН.
Мова йшла про тривожні дні Революції Гідності навесні 2014 року.
Далеко за північ молода киянка повернулася із барикад Майдану, а її донечка заспаним голоском перепитує: «Як там Майдан?» «Усе добре, – відповіла збентежена мама, – хочеш послухати колискову?» «Ні, мамо. Краще тихенько заспівай «Гімн України». За шибою шаленіло зарево, а на них дивилися з ікони Ісус Христос, а з портрета — Тарас Шевченко. Вони були разом на святій землі.