1. Домашні завдання
  2. 3 клас
  3. Українська мова
  4. Вашуленко 2013 рік

Вправа 378

Склади казку про двох хвальків. Наприклад, «Два півники» або «Як горобчики позбулися своїх хвостиків». Не забувай уживати в казці прикметники, які характеризують дійових осіб.

ДВА ПІВНИКИ

На пташиному дворі зібралося птаство: бундючні індики, вайлуваті качки, рокотливі кури, довгошиї гуси. Що ж там таке сталося? Виявилося, що два рябеньких півники-хвастуни запросили весь пташиний двір і почали змагання між собою. Кожен із них вважав себе сильним, спритним і красивим. І кожен доводив, що переможець буде за головного на пташиному дворі. Півники, не жаліючи сил, клювали один одного гострими дзьобами, шарпали гачкуватими кігтями, били сильними крилами. Врешті обидва знесилені попадали на землю. Озирнулися довкола — усе птаство було зайняте своїми справами, а до них нікому й діла не було.

ЯК ГОРОБЧИКИ ПОЗБУЛИСЯ СВОЇХ ХВОСТИКІВ

Двоє задерикуватих горобчиків зустрілися біля невеличкої купки насіння, яку люди ненароком розсипали, поспішаючи на город. І почалася між ними галаслива сварка. Кожен доводив, що насіння належить тільки йому і більш нікому. Коли слова не допомогли, вони приступили до діла. Сірі розбишаки налітали один на одного, клювали по голові, висмикували пір’я, особливо ж хотіли найбільше дошкулити і смикали за хвоста один одного. Гармидер був страшенний. Знесилені забіяки присіли на землю. Глядь — а вони безхвості, бо в запеклій бійці повиривали все пір’я. Гульк — аж їхнє насіння уже склювали їхні товариші.

Повідомити про помилку