Контрольна робота 3

ВАРІАНТ 1

1. Шостий абзац (Нецилія відчула...)

2. [3] Щирий, ніжний жаль.
[4] Пригорнула до себе дитинча.
[1] Цікавість.
[2] Подив.

3. Яблуку ніде впасти — немає вільного місця.

4. — Сьогодні вранці, — розповідав Ак, — я прийшов на узлісся і почув плач людського дитяти. Я придивився: справді, на траві лежало безпорадне немовля. А за кілька кроків від нього причаїлася левиця.

— Що ж ти зробив? — затамувала подих Королева.

— Я наказав левиці нагодувати малюка своїм молоком. І загадав переказати по всьому лісу, щоб не кривдили цю дитину.

5. Лікар — лікарня, лікувати, ліки.

6. Малюк прокинувся, розплющив оченята, усміхнувся, простягнув пухкі рученята.

7. Жити, стояти, вчинити, наказати, змінити, залишити, огорнути, сумувати, подавати.

8. Мене найбільше схвилювало те, що Нецилії вдалося змінити своє життя, коли вона взяла на себе відповідальність виростити людське дитя. Дивують ніжні материнські почуття німфи до малюка. Своєю чутливістю вона відрізнялась від інших істот лісу. Тому з нею трапилася описана пригода.

ВАРІАНТ 2

1. Б

2. 

3. Клаусу запали в душу слова Лка про те, що й він був колись безпорадним немовлям. Тепер йому над усе хотілося допомагати дітям.

4. Ак розповів Клаусові, як людське немовля покинули побіля лісу. Як Нецилія врятувала його від загибелі. Він став улюбленцем безсмертних.

Вони побували в багатьох селах і містечках, розкиданих у всіх державах світу. Клаус усюди приглядався до дітей. Адже він теж був колись безпорадним немовлям. Тепер йому над усе хотілося допомагати дітям.

5. Б

6. Юнак, подорож, пояс, містечко, немовля

7. А

8. Клаус став безсмертним завдяки подарунку від Господаря Лісу Ака. Цей дар він одержав після польоту над світом людей завдяки своїй добрій вдачі та щоб йому гаразд велося у всіх починаннях. Надзвичайні сили Клаус використовував для допомоги всім дітям.