Контрольна робота 4

Варіант 1

1. Джура Клим

2. [3] Здавалося, що дивиться кіно.
[1] Він не розумів, що з ним сталося.
[2] Зовсім не злякався.

3. ТТБ — Таємне Товариство Боягузів.

4. Я обережно визирнув з-за рогу будинку й одразу ж відсахнувся: біля мого під’їзду стояв Кактус. На жаль, з Кактусом, якого насправді звуть Сашко Смик, я знайомий майже від народження. Ми живемо в сусідніх квартирах. Не знаю, із чого почалася наша ворожнеча, але скільки себе пам’ятаю, кожна наша зустріч закінчувалася якщо не бійкою, то штурханами.

5. Переможний регіт, дивний настрій, скляний погляд, холодне серце, залізні обійми.

6. Я помітив палець і Кактуса.

7. Визирнув (як?) обережно. Відсахнувся (коли?) одразу ж. Зашуміло (де?) в голові. Побіг (як?) щодуху. Заговорив (як?) зверхньо. Полетів (куди?) у прірву. Росте (де?) внизу. Просувався (як?) навпомацки. Віє (звідки?) здалеку.

8. Хлопчики прагнуть ствердитися, довести свою силу. Невпевнені в собі роблять це за рахунок слабших. Треба шукати порозуміння, спільних інтересів, займатися спортом і там показувати свою силу.

Варіант 2

1. В

2. [2] Коли хлопчик побачив, що відбувається з жителями на тій планеті, йому було і жаль їх, і прикро за себе, що не знає, як допомогти.

[1] Інопланетяни попросили хлопчика пильно стежити за картинами лиха на їхній планеті, прагнути допомогти тим, кого він буде бачити на екрані приладу.
[4] І запрацювала система постачання енергії! Щирі почуття привели в рух цілу цивілізацію.
[3] Інопланетяни в цей час передавали його почуття через підсилювачі на приймачі своєї планети.

3. Свербіли долоні — хлопцеві дуже хотілося побити Васька і забрати свою машинку.

4. Васько поцупив у мене машинку. Ту, що зробив мені тато.

Була неділя. Йду повз чагарі. Бачу — Васько моєю машинкою грається. Дуже свербіли в мене долоні. Я їх навіть потер одна об одну, але в кишені заховав.

— Тато мені іншу зробить, — сказав я Васькові. — А цю... Я тобі подарував. — Розвернувся і круто пішов геть.

5. В

6.

7. А

8. Цей твір для землян надзвичайно актуальний. Нині техніка поглинає наші почуття. Люди мало читають, не допомагають одне одному. Тому так багато воєн і біди у світі. Треба вчитися дослухатися до ближніх, бути співчутливими й милосердними.