Контрольна робота 8

Варіант 1

1. Це оповідання.

2.

3. Як мухи на мед.

4. На день народження Андрійкові подарували велосипед. Ну точнісінько такий самий, який вони напередодні з батьком розглядали в універмазі. Тільки тоді Андрійко й гадки не мав, що то вони насправді вибирали. Після оглядин він неохоче притулив велосипед до купи інших, зітхнув і всю дорогу мовчав — так шкода було розлучатися зі срібнорогим красенем.

5. Осінній, вечірній, торішній, сусідній.

6.

7. Розглядали, під'їхали, подружили, подарували, вибрали, розлучилися, галасували.

8. Андрійко не встиг виявити свою дружбу як слід. Він дуже хотів потоваришувати з Бориском. І йому здавалося, що вони стали друзями. Але перше ж випробування стосунків показало справжнє ставлення Бориска.

Варіант 2

1. В

2. [4] Очі аж горіли.
[3] Дух затамувала.
[2] Аж зіщулилася.
[1] Зацікавилася дужче від татка.

3. Поверхня нашої Землі не завжди була такою, якою ми її бачимо тепер.

4. — Ходив я, тату, по дну морському, що було там мільйон років, — у минулому. Так-так! Не вірите? Тоді самі подивіться. Що це таке, га?

У Галинки очі аж горять. Справді, що то? Вона хоч і не бачила справжнього моря, проте знала: воно велике-превелике і таке глибоке, що й дна не дістати... А він, Володя, навіть ходив по ньому. Ото дивина! Тим часом батько уважно розглядав якісь черепашки.

5. А

6. Земля повільно змінюється. Батько уважно розглядав якісь черепашки.

7. В

8. Земля змінюється повільно. Люди змінюють її швидше, і не завжди ці зміни на краще. Останнім часом поширюється рух за чистоту довкілля. Багато хто усвідомлює негативний вплив людської діяльності на зміни у природі і долучається до збереження її багатств.