Контрольна робота 9

Варіант 1

1. Це оповідання.

2. Усе їй. Усі біля неї бігають. А вона — плакса-вакса. На всю хату галасує, спати не дає.

3. І в цю мить у душі Одарочки ніби розтанула якась гостра колюча крижинка. «Вона мене любить... любить мене», — радісно подумала Одарочка, і щось ніжне й тепле виповнило їй груди.

4. Збігали дні. Катруся щоденно поволеньки підростала, вилюднювала і зробилась пухкенька, як булочка. Волосся на голівці в неї посвітлішало. Погляд зробився більш осмисленим. Вона випростовувала свої ручки і весь час метляла ними, ніби ловила в повітрі метеликів.

Якось вранці Одарочка нахилилась над сестричкою, щоб знов сказати якусь прикрість. Катруся їй широко усміхнулася.

5. Пташечко, квіточко, ротику, Одарочко, сестричко.

6. Знак оклику ставимо після звертання, що стоїть у кінці речення.

7. [ман’ун’а], [зй’авилас’а], [гол’івц’і], [волос:’а]

8. Мені вдалося б змінити ставлення до когось на краще, коли до мене поставилися б щиро і лагідно. На добро потрібно відповідати добром. Розумна людина не боїться змінювати свою думку про когось. Це не вияв слабкості, а результат роботи над собою.

Варіант 2

1. В

2. [2] Плечі опустилися, і погляд згас.
[1] Захоплено дивилася на Діану і її сукню.
[4]Танцювала і весело сміялася.
[3]Покрутилася перед дзеркалом у красивій сукні.

3. Хвилясте біляве волосся, тільки коротке.

4. Ми сиділи скраєчку, позаду директора. Тож хутенько пробрались до виходу. Дівчинка повела мене у свою кімнату. Ми помінялися одягом і побігли у вестибюль. Тільки там було велике дзеркало та ще акваріум. Дівчинка покрутилась перед дзеркалом, розглядаючи своє відображення, і попросила навчити її танцювати.

Ми танцювали і весело сміялися.

5. Б

6.

7. А

8. Мені подобається Діана. Вона не тільки гарно танцює, а й кмітлива, добра й подільчива дівчинка. Діана розумна і гарно вихована. А іце — людяна й дотримує слова.